Jan Borysewicz o albumie "LP1". Lady Pank wrócą na szczyt LP3?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 22:00
– Bardzo miło wspominam to, że każdy z gości, którzy zostali zaproszeni, bardzo chętnie przystał na wzięcie udziału w projekcie. To było na nas, dla mnie bardzo miłe. Oni się wychowali na tej muzyce. Nie przychodzili z kartkami do studia, mieli te teksty w głowie, tak jak ci, którzy przychodzą na nasze koncerty – przyznaje Jan Borysewicz. 
Audio
  • Jan Borysewicz opowiada o postaniu wyjątkowego wydawnictwa "LP1" (Lista Przebojów Programu Trzeciego)
Jan Borysewicz i Marek Niedźwiecki
Jan Borysewicz i Marek Niedźwiecki Foto: Halina Wachowicz/Polskie Radio

W piątek, 16 czerwca premierę miał album "LP1" Lady Pank. Z okazji 35-lecia wydania pierwszej płyty muzycy nagrali krążek ponownie, wraz z zaproszonymi gośćmi: Kasią Nosowską, Kasią Kowalską, Lechem Janerką, Grzegorzem Markowskim, Arturem Rojekiem, Maciejem Maleńczukiem, Tomaszem Organkiem, Krzysztofem Zalewskim, Piotrem Roguckim i Marcinem Wyrostkiem. 


Okładka płyty Lady Pank "LP1" Okładka płyty Lady Pank "LP1"

– Jeszcze raz weszliśmy do studia i nagraliśmy piosenki na żywo. To coś niesamowitego. Od razu wracają wspomnienie sprzed 35 lat. Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że coś takiego wpadnie mi do głowy. Teraz uważam, że to był świetny pomysł. Zaproszenie tak znakomitych gości do tego projektu pozwoliło tej płycie na nowo zaistnieć – przyznaje muzyk.

Jak przypomniał Marek Niedźwiecki w notowaniu 61. z 18 czerwca 1983 roku na miejscu pierwszym zestawienia uplasowała się piosenka "Mniej niż zero" zespołu Lady Pank. W sumie 11 piosenek z 13 znajdujących się na "LP1" było notowanych na liście. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym w utworze "Tańcz głupia tańcz" możemy usłyszeć Macieja Maleńczuka. 

***

Tytuł audycji: Listy przebojów Trójki
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Jan Borysewicz (muzyk) 
Data emisji: 15.06.2018
Godzina emisji: 19.13

gs/pg

Czytaj także

Lady Pank - mocny, rockowy debiut

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 17:24
- Grupa Lady Pank powstała z pragnienia Andrzeja Mogielnickiego. Marzył, żeby stworzyć zespół rockowy z prawdziwego zdarzenia - mówi Maria Szabłowska w audycji "Historia pewnej płyty".
rozwiń zwiń