Wojciech Mann: krzyczą, że mruczę w podłogę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 11:15
- Realizatorzy na mnie krzyczą, że mruczę w podłogę - mówił przed laty Wojciech Mann. W ramach cyklu "Głosy Polskiego Radia" dziennikarz opowiada o tym, jak zaczęła się i rozwijała jego radiowa kariera.
Audio
  • Wojciech Mann: krzyczą, że mruczę w podłogę (Głosy Polskiego Radia/Trójka)
Wojciech Mann podczas nagrania piosenki Karpate szczęście w Trójkowym studiu
Wojciech Mann podczas nagrania piosenki "Karpate szczęście" w Trójkowym studiuFoto: K. Goleniewska/PR

Jak się okazuje, w mruczeniu nie ma nic złego... - Mruczeć można z sensem i bez sensu, na smutno i na radośnie, do siebie i do audytorium. Audytorium czeka na takie mądre mruczenie, czasami zabawne, ale nigdy nie nudne - podsumowuje styl Wojciecha Manna jego wieloletni przyjaciel Jan Chojnacki.

Sam Wojciech Mann opowiada w audycji o tym, dlaczego przed laty mało kto marzył o "żywym radiu", oraz wyjaśnia, z jakiego powodu może o sobie mówić, że jest Krzysztofem Kolumbem. Dzieli się też wspomnieniami o niezapomnianym, wyczekiwanym... pawlaczu przy Myśliwieckiej oraz mówi o tym, dlaczego nigdy, ani przez minutę, nie siedział przy swoim biurku.

***

Tytuł audycji: Głosy Polskiego Radia
Autor: Marcin Gutowski
Data emisji: 30.11.2015
Godzina emisji: 16.40

fbi/iwo

Czytaj także

Szczepcio i Tońcio - lekkoduchy z lwowskiej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 17:06
W tym roku Polskie Radio obchodzi urodziny, a jubileusz świętujemy na różne sposoby. Jednym z nich jest nowy cykl, w którym co miesiąc będziemy opowiadać o najlepszych z najlepszych. O kilkunastu największych gwiazdach i osobowościach w historii polskiej radiofonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohdan Tomaszewski: z kortu przed mikrofon

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 19:06
Był na dwunastu igrzyskach olimpijskich, relacjonował najważniejsze wydarzenia. W historii polskiego sportu nie ma drugiego takiego sprawozdawcy.
rozwiń zwiń