Jak przygotować filiżankę prawdziwej breakfast tea?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 09:00
Trudno wyobrazić sobie coś bardzie brytyjskiego, niż piłka nożna, ryba z frytkami, Big Ben i… herbata. Ten rozgrzewający napój nierozerwalnie kojarzy się z Wielką Brytanią i jest tam pity już od stuleci.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/norikko

Jak zaparzyć prawdziwą angielską herbatę? Co ma ona wspólnego, pod względem językowym, z piwem? Jak się zachowywać pijąc ją w czasie podwieczorku? Odpowiedzi na te pytania udzielają Agnieszka Furtak-Bilnik, Raf Uzar.


Posłuchaj
49:03 2020_07_05 08_09_05_PR3_Bed_and_Breakfast.mp3 Jak zaparzyć najlepsza angielską herbatę? (Bed and Breakfast/Trójka)

 

Youtube/Czajnikowy.pl - dobra herbata!

W audycji pojawia się także gość, i to nie byle jaki – prof. Lisa Sanders z uniwersytetu Yale. Na podstawie jej felietonów i książek i opisywanych w nich niezwykłych przypadków medycznych powstał serial "Dr House".

***

Tytuł audycji: Bed and breakfast
Prowadzą: Agnieszka Furtak-Bilnik, Raf Uzar
Data emisji: 4.07.2020
Godzina emisji: 8.10


Czytaj także

Ptasie pytania i odpowiedzi. Dr Kruszewicz zaspokaja ciekawość Słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 10:00
To wydanie audycji miało charakter szczególny. Doktor Andrzej Kruszewicz odpowiadał bowiem na pytania Słuchaczy, który dopytywali m.in. o gatunek kani rudej, którą obecnie można obserwować w okolicy Żagania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pies się poci?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 08:38
Upalne dni zagościły już na dobre, a wysokie temperatury doskwierają nie tylko nam, ale też naszym czworonogom. Człowiek reguluje temperaturę ciała za pomocą potu, a jak jest w przypadku psów?
rozwiń zwiń