300 km/h lecąc głową w dół

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 08:00
Czołówka polskich spadochroniarzy ustanowiła nad Piotrkowem Trybunalskim nowy spadochronowy rekord Polski w kategorii "head down" czyli lotu głową w dół w kierunku Ziemi. 
Skydiving
SkydivingFoto: Shutterstock.com/ Germanskydiver

– Chodzi o to, aby jak najwięcej ludzi połączyło się za ręce, ale nie przypadkowo, tylko w konkretnej formacji, i leciało wspólnie – tłumaczy uczestnik skoków, spadochroniarz Piotr Bereda. – Pod nami leci kamerzysta, który nagrywa skok całej grupy. Następnie sędziowie na podstawie tego zapisu weryfikują, czy ta formacja się złożyła – opisuje zasady.


Posłuchaj
03:37 2020_09_21 07_41_30_PR3_Do_Trojki_zaprasza_Michal_Kirmuc.mp3 Nad Piotrkowem Trybunalskim ustanowiono dwa nowe spadochronowe rekordy Polski (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

 

Za pierwszym razem wyskoczyło z samolotu 22 skoczków ustanawiając tym samym rekord Polski. Godzinę później skydiverzy powtórzyli skok w grupie powiększonej o dwie osoby ustanawiając kolejny rekord. – Wymyśliliśmy, że zrobimy formację biało-czerwoną, symbol polskiej flagi. Tak więc połowa uczestników jest ubrana w białe koszulki, druga połowa w czerwone – dodaje Piotr Bereda.

Bicie spadochronowego rekordu Polski w kategorii "Head down"/YouTube Piotrkowski24


***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autorka materiału reporterskiego: Monika Gosławska
Data emisji: 21.09.2020
Godzina emisji: 7.41

pr/ml

Czytaj także

Maraton w czasie pandemii. Jak będzie wyglądać warszawska impreza?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 18:00
– My nawiązujemy w naszej tradycji to imprezy z 2020 roku, kiedy ratowaliśmy ciągłość tej imprezy. Bieg odbył się wtedy  w 11 pętlach, a trasa była znana tak naprawdę w przeddzień biegu wieczorem. Tutaj nie było takiego zamieszania, ale dużo podobieństw jest – ocenia Marek Tronina, dyrektor  Maratonu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nocne rozmowy z mistrzem, czyli Marcin Lewandowski w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 02:00
Gościem Programu 3 Polskiego Radia jest Marcin Lewandowski – lekkoatleta specjalizujący się w biegach średnich, brązowy medalista mistrzostw świata z Dohy na dystansie 1500 m., a także żołnierz Sił Zbrojny RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeglowanie nocą, czyli Waldemar Heflich w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 02:00
Tym razem rozmawiamy z Waldemarem Heflichem, redaktorem naczelnym magazynu "Żagle", miłośnikiem i ekspertem żeglarskim.
rozwiń zwiń