Atrament i pióro. Czy kaligrafia ma moc terapeutyczną?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 00:00
Podobno Steve Jobs, kiedy przerwał studia prawnicze, rozpoczął kurs kaligrafowania. I choć kaligrafia wciąż kojarzy się z pracą średniowiecznego skryby, coraz więcej osób romansuje ze sztuką pięknego pisania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dmitry Galaganov

W jaki sposób wpływa ona na naszą psychikę? Czego uczy kaligrafia? Czy sięgają po nią terapeuci? Jak się jej nauczyć? I czy jest dla każdego?


Posłuchaj
51:03 2020_10_01 23_08_04_PR3_Audycja_muzyczno_publicystyczna.mp3 Terapia kaligrafią (Audycja muzyczno-publicystyczna/Trójka)

 

Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi z naszym gościem, Grzegorzem Barasińskim, kaligrafem i nauczycielem, założycielem i prezesem Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, religioznawca z wykształcenia, z zawodu skrybą-iluminatorem.

Człowiek, który urzeka charakterem... pisma/Youtube - Pasjonaci

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczno-publicystyczna
Prowadzi: Jakub Jamrozek
Gość: Grzegorz Barasiński (kaligraf, skryba, Polskie Towarzystwo Kaligraficzne, Szkoła Kaligrafii)
Data emisji: 1.10.2020
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

O wyższości pisania ręcznego

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 11:30
Pisanie na komputerze, czy nawet na telefonie, jest mniej męczące i szybsze niż pisanie ręczne piórem lub długopisem. Okazuje się jednak, że mimo to, tradycyjny sposób robienia notatek ma wiele innych zalet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy "pozytywny egoizm" istnieje?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 23:59
"Myśli tylko o sobie", "to zwykły snob", "nie można na niego liczyć", "za bardzo dba o siebie", "traktuje innych instrumentalnie" – tak stereotypowo myślimy o egoistach.
rozwiń zwiń