X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemniczy świat rytuałów Melanezji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 15:00
W Trójce o wystawie "Ujarzmić demony i duchy - świat rytuałów Melanezji" opowiadała jej autorka Diana Dyjak Montes De Oca.
Audio
  • Tajemniczy świat rytuałów Melanezji (Mój ssskarbie/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Sergey Uryadnikov

Otwarta od końca czerwca w warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku wystawa to dzieło rasowych poszukiwaczy skarbów. Zaczynali ponad dwadzieścia lat temu. - Podróżowaliśmy szukając latimerii. Ryba pochodząca z dewonu, niegdyś uważana za wymarłą, odnaleziona została w latach 30. na wybrzeżu Afryki Południowej - mówi Diana Dyjak Montes De Oca.

W poszukiwaniu tej żywej skamieliny rozmówczyni Natalii Grzeszczyk udała się do Melanezji. Członkowie wyprawy, w której uczestniczyła, nie odnaleźli ryby, ale spotkali miejscowe, prymitywne plemiona łowców głów i kanibali. Postanowili obserwować ich życie i zwyczaje.

Społeczności, które opisuje Diana Dyjak Montes De Oca, posiadają swoje własne skarby (mniej lub bardziej groźne), które zdobywały i czciły w bardzo unikalny sposób. Jaki? Tego dowiedzieć się można, słuchając nagrania audycji. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Mój ssskarbie  
Autor: Natalia Grzeszczyk  
Gość: Diana Dyjak Montes De Oca (podróżniczka, współtwórczyni wystawy "Ujarzmić demony i duchy - świat rytuałów Melanezji")
Data emisji: 17.07.2017  
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Czytaj także

Audycja Wojciecha Cejrowskiego wraca na antenę

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 15:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Wyspy Zielonego Przylądka są zielone?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 14:12
– Jeszcze nie ma tu roju turystów, choć to miejsce powoli robi się coraz bardziej popularne – mówi w Trójce Hubert Krótkiewicz, Polak mieszkający na Wyspach Zielonego Przylądka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucili wszystko i zamieszkali na... plaży

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 20:00
- Zdecydowaliśmy się na duże zmiany i postanowiliśmy zamieszkać na plaży niedaleko Barcelony - mówi podróżniczka Monika Glod.
rozwiń zwiń