Tajemniczy świat rytuałów Melanezji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 15:00
W Trójce o wystawie "Ujarzmić demony i duchy - świat rytuałów Melanezji" opowiadała jej autorka Diana Dyjak Montes De Oca.
Audio
  • Tajemniczy świat rytuałów Melanezji (Mój ssskarbie/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Sergey Uryadnikov

Otwarta od końca czerwca w warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku wystawa to dzieło rasowych poszukiwaczy skarbów. Zaczynali ponad dwadzieścia lat temu. - Podróżowaliśmy szukając latimerii. Ryba pochodząca z dewonu, niegdyś uważana za wymarłą, odnaleziona została w latach 30. na wybrzeżu Afryki Południowej - mówi Diana Dyjak Montes De Oca.

W poszukiwaniu tej żywej skamieliny rozmówczyni Natalii Grzeszczyk udała się do Melanezji. Członkowie wyprawy, w której uczestniczyła, nie odnaleźli ryby, ale spotkali miejscowe, prymitywne plemiona łowców głów i kanibali. Postanowili obserwować ich życie i zwyczaje.

Społeczności, które opisuje Diana Dyjak Montes De Oca, posiadają swoje własne skarby (mniej lub bardziej groźne), które zdobywały i czciły w bardzo unikalny sposób. Jaki? Tego dowiedzieć się można, słuchając nagrania audycji. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Mój ssskarbie  
Autor: Natalia Grzeszczyk  
Gość: Diana Dyjak Montes De Oca (podróżniczka, współtwórczyni wystawy "Ujarzmić demony i duchy - świat rytuałów Melanezji")
Data emisji: 17.07.2017  
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Czytaj także

Audycja Wojciecha Cejrowskiego wraca na antenę

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 15:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Wyspy Zielonego Przylądka są zielone?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 14:12
– Jeszcze nie ma tu roju turystów, choć to miejsce powoli robi się coraz bardziej popularne – mówi w Trójce Hubert Krótkiewicz, Polak mieszkający na Wyspach Zielonego Przylądka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucili wszystko i zamieszkali na... plaży

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 20:00
- Zdecydowaliśmy się na duże zmiany i postanowiliśmy zamieszkać na plaży niedaleko Barcelony - mówi podróżniczka Monika Glod.
rozwiń zwiń