Czarna zjawa na zamku w Ogrodzieńcu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 15:30
- Skarbów na zamku w Ogrodzieńcu było podobno wiele i czarny pies na pewno ich ciągle pilnuje - mówi Marek Gądek, dyrektor ds. marketingu Zamku Ogrodzienieckiego.
Audio
  • Czarna zjawa na zamku w Ogrodzieńcu (Mój ssskarbie/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Hoika MIkhail/Shutterstock.com

Na zamku w Ogrodzieńcu pojawia się zjawa. Jednak nie jest to byle jaki duch. Czarny pies to widmo dawnego pana tej twierdzy - kasztelana Stanisława Warszyckiego. Za życia był wielkim patriotą, walczył z potopem szwedzkim, uważano go za wspaniałego gospodarza i kompana. Jednak za upodobanie do tortur wobec swoich żon, podobno jeszcze za życia został on zabrany wprost do piekła, skąd nieustannie powraca jako wielki czarny pies.

Kasztelan ma czego pilnować. Ogrodzieniec był pełen skarbów - księgozbiorów, dzieł sztuki, bogato zdobiony freskami. W tworzeniu samego zamku udzielali się włoscy budowniczy, którzy odpowiedzialni są również za budowę Wawelu.

Jak można spotkać tę upiorną zjawę? Czy warto udać się na jej poszukiwanie? O tym w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Mój ssskarbie  
Autor: Natalia Grzeszczyk  
Gość: Marek Gądek (dyrektor do spraw marketingu zamku w Ogrodzieńcu)
Data emisji: 31.07.2017  
Godzina emisji: 10.20

ml/czaj

Czytaj także

Bardzo wyjątkowa ryba znaleziona w... grobie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 13:58
- Archeolodzy zawsze cieszą się, kiedy znajdują zabytki, których nie można do niczego porównać - mówiła w Trójce Agnieszka Krzysiak, kustosz muzeum w Lęborku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemniczy świat rytuałów Melanezji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 15:00
W Trójce o wystawie "Ujarzmić demony i duchy - świat rytuałów Melanezji" opowiadała jej autorka Diana Dyjak Montes De Oca.
rozwiń zwiń