Obraz z tajemnicą w mankiecie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 17:55
W kalendarzu "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" kartę na marzec 2015 zdobi zdjęcie wzorowane na obrazie "Portret regentek domu starców w Haarlemie". Okazuje się, że obraz ma swoje sekrety...
Audio
  • Eksperci odkrywają tajemnice obrazu "Portret regentek domu starców w Haarlemie" Fransa Halsa ( Obrazy wielkich mistrzów w Trójce)
Od lewej: Monika Sułkowska, Katarzyna Borowiecka i Magda Karczewska
Od lewej: Monika Sułkowska, Katarzyna Borowiecka i Magda Karczewska Foto: A. Bołdaniuk

W Trójkowej wersji dzieła pojawiły się: Magdalena Karczewska, Gabriela Darmetko, Katarzyna Borowiecka, Monika Sułkowska i Izabela Woźniak. Wszystkie zdjęcia do kalendarza wykonali studenci i absolwenci Warszawskiej Szkoły Filmowej.

A jaka jest historia obrazu, na którym wzorowali się twórcy kalendarza? - Mamy tu do czynienia z pięcioma postaciami, ale mam spiskową teorię, że szósta jest sprytnie ukryta i znajduje się w mankiecie jednej z postaci - mówił w Trójce malarz Henryk Cześnik. Artysta przyznał też, że zwiazanych z obrazem spiskowych teorii jest więcej.

Kup kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów">>>

***

Tytuł audycji: Obrazy wielkich mistrzów w Trójce
Prowadzi: Barbara Marcinik
Goście: Bogusław Deptuła (historyk sztuki), Alicja Domańska (ASP w Gdańsku), profesor Henryk Cześnik (ASP w Gdańsku)
Data emisji: 6.07.2015
Godzina emisji: 11.15

ei/iwo

Czytaj także

Odkrywamy tajemnicę doktora Tulpa i trupa z obrazu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 11:00
- Młody Rembrandt próbował zrobić karierę w Amsterdamie. Cały czas nie miał jednak porządnego zamówienia. Aż nagle się pojawiło… - mówił w Trójce Piotr Sarzyński. Zapraszamy na pierwszy odcinek cyklu, w którym opowiemy o inspiracjach kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morderca, naga kobieta i dziennikarze Trójki

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 12:44
"Zagrożony morderca" Rene Magritte'a to jeden z obrazów, który stał się inspiracją dla twórców kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Artur Orzech, Hirek Wrona, Tomasz Żąda i Zofia Sylwin wcielili się w bohaterów opowieści o zabójstwie z zimną krwią.
rozwiń zwiń