Piotr Sikora o pasji do fotografii. "To było zaskoczenie"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 18:00
– Zacząłem interesować się fotografią, mając 24 lata. Odnalazłem to w sobie znienacka – wspomina gość Hirka Wrony.
Audio
  • Piotr Sikora o swojej drodze na szczyt w fotografii muzycznej (Słownik muzyczny/Trójka)
Monster DNA
Monster DNAFoto: Piotr Sikora

Jak wspomina Piotr Sikora, pojawienie się pasji fotograficznej było zaskoczeniem nie tylko dla niego, ale i dla jego dziewczyny, która była odnoszącym sukcesy fotografikiem w Nowym Jorku. – Miała za sobą wszystkie etapy edukacji fotograficznej. Kiedy ją zapytałem, czy mogłaby mnie nauczyć, bo bardzo podoba mi się fotografia, to puknęła się w czoło – opowiada gość "Słownika muzycznego". 

Gość Hirka Wrony przyznaje, że ulice Nowego Jorku "przygarnęły go" po przyjeździe do USA. – Moje życie tętniło blisko ulicy, a na ulicach każdego miasta w świecie rządzi muyzka rap. Bardzo mi się ona podobała. Wychowując się na ulicach Nowego Jorku, miałem do tego podejście i wspólny język z ludźmi, którzy tę muzykę wykonywali – mówi artysta, wspominając współpracę z rapowymi muzykami. Piotr Sikora nie tylko fotografował raperów, ale i reżyserował teledyski. 

Z jakimi wyzwaniami wiązało się dla Piotra Sikory robienie zdjęć sportowcom, takim jak choćby Muhammad Ali czy Kobe Bryant, skoro – jak sam fotograf przyznaje – sportem się nie interesuje? Co wyróżnia jego fotografie?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Słownik muzyczny
Prowadzi: Hirek Wrona
Gość: Piotr Sikora (fotograf, reżyser teledysków)
Data emisji: 27.05.2018
Godzina emisji: 13.07

gs/ml

Czytaj także

Bez kogo nie byłoby Króla Popu?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 14:00
Niewiele mówi się o tym, że za sukcesem słynnych solistów stoi wielu ludzi: producentów, kompozytorów i, chyba przede wszystkim, znakomitych muzyków. Nie inaczej było w przypadku Michaela Jacksona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Grymuza: nigdy nie myślałem o tym, żeby zostać zawodowym muzykiem

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 14:30
Gościem audycji był jednej z najlepszych gitarzystów w Polsce Michał Grymuza. Muzyk opowiadał o swoich początkach z gitarą, o samym instrumencie i muzycznych inspiracjach. 
rozwiń zwiń