X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy Rok!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 15:00
Futurum – Traffic Design – Andrzej Georgiew – Iwona Furmańczyk – Wolny Ptak – Plebiscyt.
Dariusz Malejonek na scenie podczas koncertu zespołu Houk, 1993
Dariusz Malejonek na scenie podczas koncertu zespołu Houk, 1993Foto: Andrzej Georgiew

FUTURUM FUTURUM

Agnieszka Obszańska poleca FUTURUM we wrocławskim Firleju, czyli cykl koncertów oraz spotkań wokół muzyki, który skupi się na prezentowaniu artystek oraz artystów mających wpływ na kształtowanie się nowej fali w muzyce elektronicznej.

Rui Ho "Tales" Rui Ho "Tales"

Pierwsza edycja Futurum odbędzie się już 19 stycznia, a wystąpią: Rui Ho artystka z Chin, która debiutancką epkę wydała w szanghajskiej wytwórni Genome 6.66 Mbp; Linnéa której dynamiczne produkcje spinają wywodzące się z amerykańskich przedmieść lat 90. sub-basowe trapy, neo-reagatony, latynoamerykańskie rat-a-tat i inne hybrydowe gatunki, kwestionujące europejską hegemonię w muzyce; 41issa oraz Grań – warszawski DJ i producent. Agnieszka Szydłowska zaprasza na spacer po Gdyni a przy okazji odwiedziny kamienicy przy ulicy Antoniego Abrahama 37. Ostatnio została poddana zmianom w ramach akcji re:design. Projekt pod kuratelą Jacka Wielebskiego realizował duet S.C Szyman i Maciej Połczyński. O tej akcji i innych planach Traffic Design rozmawiamy z Moniką Domańską.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 5 stycznia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 5 stycznia >>>

Cofamy się w czasie o trzy dekady. Ruszamy na wystawę zdjęć polskiej sceny muzycznej lat 90. z archiwum Andrzeja Georgiewa, którą możemy oglądać w galerii Fundacji Archeologia Fotografii w Warszawie.

Georgiew – nieżyjący już, znakomity portrecista, znany przede wszystkim z czarno-białych, wielkoformatowych portretów muzyków – zaczął fotografować na początku lat 90. Dokumentował koncerty, fotografował dla miesięcznika "BRUM" (od 1993 roku) i "Tylko Rock" (od 1992), robił sesje wykorzystywane na okładkach płyt. Na wystawie "Are You a Rebel" zobaczymy ponad 100 wykonanych przez niego zdjęć zespołów takich jak Brygada Kryzys, Dezerter, T. Love, Kaliber 44, Armia, Acid Drinkers, ale też Kasi Kowalskiej czy Anity Lipnickiej i innych. Naszym przewodnikiem po świecie zdjęć Andrzeja Georgiewa jest Karolina Puchała-Rojek.

Nasz KULTURYSTYCZNY cykl kończymy z Iwoną Furmańczyk  Kulturystką Roku 2015. Docenioną "za to, że od lat przemierza ziemię świętokrzyską wzdłuż i wszerz, by odnaleźć śpiewaków i muzykantów, dokumentować i odtwarzać zapomniane obrzędy tamtejszej wsi; za zainicjowanie i współtworzenie – z mieszkańcami Ciekot i okolic – Kusoków Świętokrzyskich kończących czas karnawału; za przypominanie tego, co dziedziczymy po przodkach, za przywracanie – miejscom i ludziom – ich tożsamości i należnej im godności". Dziś opowiada Iwona Furmańczyk, a za tydzień ogłaszamy KULTURYSTĘ 2018 \0/.

koncert publiczność fani 1200.jpg
Plebiscyt "Radiowego domu kultury". Zapraszamy do głosowania!

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Kraków, Poznań i Słupsk. Jan Niebudek przegląda wydarzenia teatralne. Michał Margański zabiera nas tym razem na wystawę do Żydowskiego Instytutu Historycznego.

na FB 24/7

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Jan NiebudekMichał Margański
Data emisji: 5.01.2019
Godziny emisji: 13.09, 14.08