X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Julian Różycki – wizjoner, przedsiębiorca, warszawiak

W audycji kontynuujemy opowieść o dziejach Bazaru Różyckiego.
Widok bazaru od strony ulicy Targowej. W tle widoczne kamienice przy ulicy Brzeskiej
Widok bazaru od strony ulicy Targowej. W tle widoczne kamienice przy ulicy BrzeskiejFoto: Archiwum Fotograficzne Zbyszka Siemaszki/NAC
O Audycji
Tytuł Dancing, salon, ulica 2019/03/03 13:00
Prowadzący Jan Młynarski
Opis

Goszczący w poprzednim wydaniu audycji "Dancing, salon, ulica" Marek Miller jest autorem książki "Co dzień świeży pieniądz, czyli dzieje bazaru Różyckiego. Za cara, za sancji i za Niemca". W swojej publikacji postanowił przybliżyć czytelnikom historię zarówno samego bazaru, jak i niezwykłej postaci, której nazwisko widnieje w jego nazwie.


"Co dzień świeży pieniądz czyli dzieje bazaru Różyckiego. Za cara, za sanacji i za Niemca" Marka Millera "Co dzień świeży pieniądz, czyli dzieje bazaru Różyckiego. Za cara, za sanacji i za Niemca" Marka Millera

– Każdy, nawet nie mieszkając w Warszawie, wie co to jest Bazar Różyckiego i gdzie się on znajduje. Niewielu jednak zadaje sobie pytanie, kim ów Różycki był. Pan magister Julian Różycki był przez wiele lat monopolistą aptecznym na Pradze. Miał dwie apeki – przy ul. Targowej i ul. Szerokiej. Gdy szło się w tamtych czasach do apteki, mówiło się "idę do Różyckiego". Nawet po smoczek czy gąbkę dla niemowlaka należało również "udać się do Różyckiego", lecz nie do apteki, a do składu aptecznego. Po drodze do tych miejsc nietrudno było dojść do bazaru. Pan Różycki był finansowym potentatem Pragi. Posesje, na których znajdowały się apteki, jak również rozległe terytorium bazaru wraz z zabudowaniami stanowiły własność pana magistra – mówi Jan Młynarski.

Co jeszcze można było znaleźć na terenie, którego właścicielem był Julian Różycki? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

Gość
Playlista
Tagi

Playlista
  • Jaworski Władysław, Orkiestra z Chmielnej, - Malowana lala
  • Orkiestra Uliczna z Chmielnej, - Wspominałem ten dzień - tango
  • Orkiestra Uliczna z Chmielnej, - Jak w pięknej serenadzie
  • Orkiestra Uliczna z Chmielnej, - Zegar - tango
  • Orkiestra Uliczna z Chmielnej, - Zakochana dziewczyna
  • Orkiestra Uliczna z Chmielnej, - Powiedz, czy chcesz mnie kochać
  • Orkiestra Uliczna z Chmielnej - Stachu