X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dusza

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 15:00
Odjazd – Limanka – Przeczytani – Inni Ludzie – Zmierzch – Halina Frąckowiak – Wsola
Halina Frąckowiak (1976)
Halina Frąckowiak (1976)Foto: Rutowska Grażyna/NAC

Plakat promujący wystawę "Odjazd" Plakat promujący wystawę "Odjazd"

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca wystawę "Odjazd" w nowej (!), tymczasowej siedzibie BWA Wrocław - teraz dworcowej BWA Wrocław Główny. "Wystawą tą próbujemy oswoić nową przestrzeń – opowiada kuratorka Anna Mituś – i przepracować nieuniknione skojarzenia jakie wywołuje (...) W nawach dworcowej antresoli zobaczymy prace zaprzyjaźnionych z BWA Wrocław i ważnych twórców (m.in. Krystian "Truth" Czaplicki, Wojciech Doroszuk, Grupa Luxus, Honorata Martin, Mariusz Waras, Ada Zielińska, Julian Jakub Ziółkowski). Tymczasem Agnieszka Szydłowska zagląda do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 23 marca 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 23 marca 2019 >>>

Wpadają do nas goście – Przemek Dziubłowski i Burn Reynolds – aby przypomnieć o nadchodzącym 30 marca wydarzeniu. W niezwykłej przestrzeni dawnego kina Wars (dziś Teatr Warsawy) odbędzie się muzyczna podróż w lata 70. i 80. Dowodzi Halina Frąckowiak z zespołem, a w programie tak ponadczasowe utwory jak "Dancing Queen", "Bądź gotowy dziś do drogi", "Papierowy księżyc" czy "Tin Pan Alley". A potem kolektyw Soul Service w pełnym składzie zaserwuje "Polish Funk". Tak zatytułowanych było kilka kompilacji, które przypominały jak bardzo energetyczna była polska muzyka lat 70. Nie zabrakło na nich także utworów Haliny Frąckowiak ("Idę dalej" czy nagrane z grupą ABC "Za dużo chcesz").

Plakat promujący wystawę "Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja" Plakat promujący wystawę "Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja"

Ruszamy do Łodzi i tamtejszego MS 1, prosto na wystawę "Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja". Wystawa jest elementem projektu pod tytułem Prototypy, testującego to pojęcie na materiale z kolekcji Muzeum Sztuki. Zaproszeni artyści i artystki użyją dzieł z zasobów muzealnych do prób modelowania współczesnej nam rzeczywistości. Już sam udział grupy Dom Mody Limanka sprawia, że musimy tam być :) O wystawie opowiada Kacper Szalecki.

Jedziemy też do Bydgoszczy. W poniedziałek 25 marca rozpocznie się tam festiwal literatury "Przeczytani". Festiwal wyjątkowy. Jest przede wszystkim inicjatywą ludzi młodych skierowaną do młodych ludzi… Stanowi wyjątkową okazję do dyskusji o kulturze nie tylko dla uczestników, ale również i dla organizatorów, spotkania i dyskusje prowadzą siedemnastolatkowie i osiemnastolatkowie. Opowiadają na antenie (tylko nieco starsi) Jarosław Jaworski, rzecznik Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, oraz Wioletta Myszkowska. Która przygotowała także przegląd wydarzeń w telefonicznym skrócie. Dzisiaj będziemy w Gdańsku, Toruniu i Łodzi.

Okładka książki "Zmierzch" Osamu Dazai Okładka książki "Zmierzch" Osamu Dazai

Jan Niebudek przygotował dla nas premier teatralnych. Oraz ma propozycję literacką - tym razem klasyczną pozycję literatury japońskiej. Czytamy "Zmierzch" Osamu Dazai, w tłumaczeniu profesora Mikołaja Melanowicza. Książka ukazała się po raz pierwszy w 1947 roku!

na FB 24/7

do usłyszenia!

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Wioletta MyszkowskaJan Niebudek  
Data emisji: 23.03.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.07

Czytaj także

Final Call!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 12:39
Trafostacja – Przegląd Filmów o Sztuce – A co wyście myślały – Czarny pokój i inne pokoje – Triennale Designu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolosy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:00
Kolosy w Gdyni – Jadwiga Grabowska w Nowym Jorku – Ethniesy w Bydgoszczy – Zasoby w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielowątkowo

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 15:00
Tadeusz Rolke – Autosan H9-21 – Skalpel Big Band – Inni Ludzie – Short Waves – Virginia Woolf.
rozwiń zwiń