X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie mazurki

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 15:00
Wszystkie Mazurki Świata – Salon Ambientu – Ginczanka – Wajda – Rozmowy z dziećmi Holocaustu – teatr.
Wszystkie Mazurki Świata
Wszystkie Mazurki ŚwiataFoto: Mariusz Cieszewski

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca Pierwszy Wrocławski Salon Ambientu. To cykl, który narodził się w Białymstoku (wywodzi się z działań festiwalu Up To Date) i zdążył już zagościć w wielu polskich miastach. Czas na Wrocław, już 27 kwietnia w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Wyspa Tamka wystąpią Giulio Aldinucci, Piotr Małachowski i tajemniczy gość :), a o Salonie Ambientu opowiada u nas Jędrzej Dondziło. Agnieszka Szydłowska poleca zestaw. Do najnowszej płyty zespołu Hańba, zatytułowanej "1939", dokłada "Mądrość jak rozkosz" Zuzanny Ginczanki, w wyborze i z komentarzem Agaty Araszkiewicz.


Pierwszy Wrocławski Salon Ambientu (mat. promocyjne) Pierwszy Wrocławski Salon Ambientu (mat. promocyjne)

Jak co rok o tej porze, zapraszamy na Festiwal Wszystkie Mazurki Świata! To wiosenny karnawał w sercu Warszawy, święto tradycyjnej muzyki, tańca i śpiewu. Już od 22 kwietnia czekają na nas koncerty i potańcówki z udziałem najlepszych kapel wiejskich, wybitnych muzykantów i ich uczniów. Do tego jeszcze warsztaty, zajęcia dla dzieci, pokazy produkcji ludowych instrumentów i spotkania z ich twórcami z całej Polski i zagranicy, a na koniec Noc Tańca – 10 godzin świetnej muzyki, ponad 30 kapel i taneczne szaleństwo do rana. O "Mazurkach" opowiada u nas Jagna Knittel.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 20 kwietnia 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 20 kwietnia 2019 >>>


Odwiedza nas Anna Karczewska – to też ten moment roku. Przed nami kolejna odsłona Weekendu Księgarń Kameralnych. Historia tej inicjatywy nie jest (jeszcze) długa, ale barwna i obrazująca determinację i upór osób zaangażowanych w promowanie miłości do książek.


Zdjęcie z plakatu promującego wystawę "Wajda" (Muzeum Narodowe w Krakowie) Zdjęcie z plakatu promującego wystawę "Wajda" (Muzeum Narodowe w Krakowie)

Zaglądamy też do Krakowa na wystawę "Wajda". W Muzeum Narodowym w Krakowie możemy już oglądać pierwszą monograficzną wystawę Andrzeja Wajdy, multimedialny spektakl nie tylko przypominający, ale także interpretujący twórczość wybitnego reżysera. Wystawa podzielona jest na siedem części tematycznych. Dzięki rezygnacji z porządku chronologicznego jej twórcy skupili się na najważniejszych motywach przewijających się przez całą twórczość reżysera, zestawiając filmy i spektakle z różnych okresów i obudowując je kontekstem biograficznym. O wystawie opowiada u nas Andrzej Betlej  dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.


Okładka książki "Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu" (Wyd. Czarne) Okładka książki "Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu" (Wyd. Czarne)

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Kielce, Poznań i Łódź. Jan Niebudek przegląda premiery teatralne oraz wspólnie z autorką  Patrycją Dołowy opowiada o książce "Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu". Michał Margański doprawia nasze życie poezją przypominając o akcji Wiersze w mieście.

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 20.04.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.07