X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na Zamku!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 15:00
Panie dzisiaj krążą po zamkowych ogrodach...
Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie
Ogrody Zamku Królewskiego w WarszawieFoto: materiały prasowe

Jest wiele miejsc, w których nas jeszcze nie było. Każda wyprawa w nowe miejsce to przygoda – tak też jest dzisiaj. "Radiowy dom kultury" nadaje z ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie! Okazją jest ich uroczyste otwarcie. Atrakcje dla odwiedzających zaplanowano na cały dzień. Naszymi "zamkowymi" gośćmi są: Monika Drąg – architektka krajobrazu, szefowa zespołu zamkowych ogrodników i Sławomir Kwiatkowski – główny inżynier Zamku Królewskiego w Warszawie. Jest też gospodarz – pan na Zamku :) – czyli prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 11 maja 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 11 maja 2019 >>>

A co polecamy? Agnieszka Obszańska footworkowe, nowe wydawnictwo wytwórni Outlines. Już 20 maja premierę będzie mieć kompilacja "grids" z udziałem takich producentów jak Sauceman, Avtomat, dj girl, Ostrowski, Automatisme i CRZKNY z najdłuższym utworem footworkowym, jaki kiedykolwiek powstał. Ile trwa – o tym (także) mówi Paweł Dunajko, a więcej o "grids" można znaleźć tutaj. Agnieszka Szydłowska zaprasza na kolejną (trzecią) odsłonę Nocy Wrzeszcza. To wydarzenie organizowane przez Fundację Palma, które poprzez działania historyczne, artystyczne i edukacyjne zgłębia dzieje orz specyfikę jednej z najstarszych dzielnic Gdańska. Atrakcje zostały zbudowane wokół historii opisywanych przez Güntera Grassa, a zwłaszcza głównego bohatera jego powieści "Blaszany bębenek" – Oskara Matzeraha. Opowiada, niezastąpiony, Kuba Knera.

Nasłuchujemy także, co dzieje się na Pikniku Naukowym, a Jan Niebudek przygotował dla nas przegląd wydarzeń teatralnych. Spoglądamy także w stronę Łodzi. Już od 17 maja publiczność Łódź Design Festival spróbuje znaleźć sposób na DOBRE ŻYCIE, to hasło wywoławcze 13. edycji. Czym ono jest? Odpowiedzi będą szukać wraz z publicznością, projektanci, artyści czy architekci. O tegorocznej edycji opowiadają u nas Aleksandra Kietla i Michał Piernikowski.

Michał Margański zabiera nas do Katowic. Chcemy zaprosić na 9. odsłonę konkursu Design 32. Konkurs Design32 "Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2018" jest organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, towarzysząca mu wystawa ma miejsce w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki. Warto sprawdzać pomysły młodych artystów – wiemy to od lat! A mknąc w telefonicznym skrócie, jesteśmy dzisiaj we Wrocławiu, Toruniu i Białymstoku

na FB 24/7 

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 11.05.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.08