X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Magazynek" pełen gości!

W audycji Piotra Metza gościli: amerykański wokalista Andy Grammer, który wykonał w wersji akustycznej jedną ze swoich piosenek, Piotr Banach i Piotr Gutowski, którzy opowiadali o reedycji pierwszej płyty i koncertach zespołu Indios Bravos oraz Michael Breitkopf, który razem z Die Toten Hosen wystąpi na koncercie w Warszawie.
Die Toten Hosen: (L-P) Breiti, Andi, Campino, Vom and Kuddel
Die Toten Hosen: (L-P) Breiti, Andi, Campino, Vom and KuddelFoto: ALEXANDER BECHER/PAP/EPA
O Audycji

Tytuł Magazynek 6/06/2019 15:08
Prowadzący Piotr Metz
Opis

– Wciąż pamiętam pierwszy raz, gdy graliśmy w Polsce. Był rok 1985 i zagraliśmy wtedy nie do końca legalną trasę koncertową. Odwiedziliśmy wtedy Gdańsk, Toruń, Gliwice, Warszawę. Już wtedy było to niesamowite doświadczenie – wspomina Michael Breitkopf z zespołu Die Toten Hosen. Grupa już w 1989 roku odniosła pierwszy wielki sukces – wystąpili przed The Rolling Stones.

Michael Breitkopf i Piotr Metz Michael Breitkopf i Piotr Metz

Jak ważny okazał się dla niemieckich punkowców ten koncert? Czemu muzycy Die Toten Hosen musieli zacząć uczyć się języka angielskiego i dlaczego zaprosili na swoją płytę ukrywającego się w Brazylii przestepcę? O tym w dołączonym nagraniu rozmowy.

Piotr Busz, Piotr Metz, Piotr Banach, Piotr Gutowski i Piotr Kordaszewski Piotr Busz, Piotr Metz, Piotr Banach, Piotr Gutowski i Piotr Kordaszewski

Goścmi Piotra Metza byli również Piotrowie: Gutowski i Banach z grupy Indios Bravos. – 20 lat minęło od momentu, gdy ukazała się nasza pierwsza płyta "Part One". Od tamtej pory zaczęło się Indios Bravos. Z tej okazji, chcielibyśmy zrobić coś, żeby to uczcić. Zespół jest zawieszony już trzeci rok i przyszedł moment, że fajnie by było spotkać się razem na scenie i spotkać się z naszymi fanami i dla nich zrobić tych pięć koncertów – mówi Piotr Banach.

Piotr Metz i Piotr Metz i Andy Grammer

Czy mimo stanu zawieszenia, Indios Bravos planują wydanie nowego materiału? Tego dowiedzieć się można z dołączonej audycji, w której usłyszeliśmy również nową piosenkę Andy'ego Grammera, wykonaną na żywo w studio Trójki. Zapraszamy do słuchania!

Goście Andy Grammer, Piotr Banach i Piotr GutowskiMichael Breitkopf
Playlista
Tagi
Playlista