Justyna Jary i Set The Point debiutują u Tomasza Żądy

W tym wydaniu audycji debiutują: łącząca popowe brzmienia z folkowym zaśpiewem Justyna Jary oraz połowa poprockowego kwartetu Set The Point.
Od lewej: Tomasz Żąda,  Justyna Jary oraz Karol i Maciej Kidawa z zespołu Set The Point
Od lewej: Tomasz Żąda, Justyna Jary oraz Karol i Maciej Kidawa z zespołu Set The PointFoto: Halina Wachowicz
O Audycji
Tytuł Trójka Żąda debiutów 2019/07/22 12:07
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

Justyna Jary od początku swojej artystycznej drogi działała w licznych projektach folkowych, przez sześć lat była związana z Teatrem Gardzienice. Na swoim koncie ma płytę "Krwawe ballady" z założonym przez siebie zespołem PompaDur. Ostatnio dojrzała do solowego debiutu, czego owocem jest utwór "A/ja". Kiedy możemy spodziewać się całego albumu i co się na nim znajdzie?

– Mam nadzieję, że jesienią. Jeszcze zbieram fundusze i siły na to, żeby dobrze ją wydać. Płyta będzie naprawdę różnorodna. Zastanawiałam się, czy to dobrze, że znajdą się na niej tak przeróżne klimaty. Doszłam to wniosku, że tak, że tak naprawdę to jestem ja – odpowiada wokalistka.

W drugiej części audycji z Tomaszem Żądą rozmawiali Karol i Maciej Kidawa – bracia, a jednocześnie 1/2 zespołu Set The Point, którego początki sięgają 2010 roku. Od maja możemy słuchać ich albumu zatytułowanego "The Light". Jakie brzmienia i czynniki mają wpływ na twórczość kwartetu?

– Łączenie gatunków elektronicznych z alternatywnymi, takie jak Twenty One Pilots, Muse czy Nothing But Thieves – mówi Karol. – Przekazywanie emocji przez muzykę, przez naszą ekspresję – dodaje Maciej.

Dlaczego Justyna Jary nie lubi konkursów muzycznych? Jaki utwór zespołu Green Day zainspirował ośmioletniego Karola Kidawę do tworzenia muzyki?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście Justyna Jary, Karol Kidawa i Maciej Kidawa (zespół Set The Point)
Playlista
Tagi
Playlista