X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzisiaj jeszcze tańczę...

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 15:00
Do ostatniego dnia wakacji, do ostatniego tchu – festiwale :)
Trójka na Lato z Radiem Festiwal 2019
Trójka na Lato z Radiem Festiwal 2019 Foto: Sebastian Gołos/PR

Plakat promujący festiwal "Muzyka na szczytach" Plakat promujący festiwal "Muzyka na szczytach"

Tym razem Agnieszka Obszańska poleca wyprawę na Roztocze, a konkretnie do Kocudzy i Janowa Lubelskiego. Tam już 22 sierpnia wystartuje 8. edycja Festiwalu Muzyki Tradycyjnej "Na rozstajnych drogach". Zagrają muzykanci, kapele, orkiestry dęte, będzie można wybrać się na warsztaty instrumentalne, śpiewacze, taneczne czy na przedstawienia teatralne. O festiwalu u nas opowiada Krzysztof Butryn. Agnieszka Szydłowska wybrała CykloFonię, czyli niezwykle oryginalny wstęp do festiwalu Muzyka na Szczytach – Zakopane 2019. To rajd rowerowy połączony z wykonywaniem utworu "Bryza" autorstwa Mauricio Kagela. Podczas rajdu odbędzie się 6 wykonań "Bryzy – ulotnej akcji na 111 rowerzystów", po 3 każdego dnia: 29 sierpnia w Tarnowie, Nowym Sączu i Starym Sączu. 30 sierpnia 2019 w Łącku, Nowym Targu i Zakopanem. Jeśli ktoś kocha muzykę i rower (kolejność dowolna) może się jeszcze dołączyć! Zapisy TU, u nas zaprasza Sebastian Tomasik.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 17 sierpnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 17 sierpnia >>>

Trwa sezon festiwalowy, także u nas. Tańczymy, oglądamy filmy do ostatniego dnia wakacji… A potem znowu. Agnieszka Obszańska śledzi najnowsze ogłoszenie festiwalu UNSOUND, który tradycyjnie już rozpoczyna się na początku października. Tymczasem do listy artystów na tegorocznej edycji, która odbywa się pod hasłem SOLIDARITY, dołączyli między innymi Hildur Gudnadottir – kompozytorka i wiolonczelistka, autorka ścieżki dźwiękowej do serialu "Czarnobyl", która na Unsoundzie zaprezentuje właśnie ten materiał, a na scenie dołączą do niej Chris Watson oraz Sam Slater. Dwie premiery odbędą się przed koncertem Sunn O))) w Teatrze Łaźnia Nowa: Roly Porter i MFO pokażą audiowizualne widowisko "Kistvaen", które powstało na zamówienie Unsoundu, berlińskiego festiwalu Atonal oraz barcelońskiej Miry, a wieczór otworzy Lyra Pramuk z premierą zupełnie nowego materiału. Artystka pracuje z własnym głosem – multiplikuje i nakłada na siebie nagrania śpiewu chóralnego. Jeszcze 700 Bliss, czyli noise'owo-rapowa grupa, w której skład wchodzą raperka, poetka i kompozytorka Moor Mother oraz równie dobrze znana unsoundowej publiczności – DJ Haram. To tylko część z kolejnego "unsoundowego" ogłoszenia, a o tegorocznej edycji opowiadają Małgorzata Płysa i Łukasz Warna-Wiesławski. To nie koniec, gdyż ruszamy jeszcze do Gdańska na festiwal Solidarity Of Arts, który muzycznie jest współtworzony przez UNSOUND. Zapraszamy od 22 do 25 sierpnia.

Plakat promujący festiwal "Solidarity Of Art" Plakat promujący festiwal "Solidarity Of Art"


A na początku września proponujemy wyprawę do Opola. Opole Songwriters Festival zaczyna się 6 września. Organizatorzy piszą o sobie tak: "Stanowimy świetną alternatywę dla dużych, plenerowych festiwali. Stawiamy na bliski kontakt z artystami i muzykę, która jest dla nas najważniejsza. Od 8 lat robimy festiwal z pasją i sercem. To na Opole Songwriters Festival w małej klubokawiarni debiutował Kortez, niezapomniane show dali chłopaki z Warhaus i zjawiskowa Sylvie Kreusch, a Neil Halstead ze Slowdive zagrał swoje najbardziej znane piosenki w kameralnej oprawie. Teraz, na wyciągnięcie ręki, dajemy Wam możliwość spotkania z Courtney Barnett – znakomitą australijską songwriterką, która w roli headlinera występuje tego lata na największych festiwalach muzycznych w Europie (Primavera, Lollapalooza). U nas liczba biletów jest mocno limitowana ;) Widzimy się we wrześniu!". Nasze studio odwiedza Romek Szczepanek z OSF.

Plakat promujący Opole "Songwriters Festiwal 2019" Plakat promujący Opole "Songwriters Festiwal 2019"

Z kolei w Zwierzyńcu trwa Letnia Akademia Filmowa i kto w tamtych stronach, ten ma jeszcze szansę złapać projekcje filmowe czy wziąć udział w imprezach towarzyszących. Na miejscu jest Rico Jaźwiński. Jan Niebudek przegląda dla nas wydarzenia teatralne. Michał Margański w swoim ulubionym – jazzowym – nastroju zaprasza do wzięcia udziału w inicjatywie JazzState. A w telefonicznym skrócie mkniemy przez Toruń, Poznań i Jelenią Górę


Fragment plakatu promującego 20. edycję Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu Fragment plakatu promującego 20. edycję Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka ObszańskaAgnieszka Szydłowska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 17.08.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.08