X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakub Gierszał: wymiana energii z publicznością uzależnia

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 22:00
24 sierpnia w Żywcu wybrzmiały ostatnie dźwięki tegorocznej edycji Męskiego Grania. W tym wydaniu "Listy osobistej" nasi dziennikarze nadawali z dwóch miejsc jednocześnie – Anna Gacek z łowickiego Amfiteatru pod Grójcem, zaś Piotr Metz ze Strefy Kultury w Katowicach. Oboje nie tylko puszczali utwory artystów występujących na festiwalu, ale także rozmawiali z niektórymi z nich.
Igo i Jakub Gierszał na scenie Męskiego Grania 2019 w Żywcu
Igo i Jakub Gierszał na scenie Męskiego Grania 2019 w ŻywcuFoto: Michał Murawski

Jednym z gości audycji był Jakub Gierszał, który mimo braku doświadczenia wokalnego, odważył się pojawić w roli gościa specjalnego Męskiego Grania 2019. Jak mówił Piotrowi Metzowi, nie żałuje swojej decyzji. – Czasami w życiu warto wykonać skok w nieznane, tym bardziej że jak się na niego odważymy, to wszystko zaskakuje nas pozytywnie i pcha dalej. To jest dla mnie ogromny zastrzyk energii. Okazuje się, że warto ryzykować – stwierdził aktor.

Tu możesz posłuchać pierwszej godziny "Listy osobistej" z 24 sierpnia >>>

Tu możesz posłuchać drugiej godziny "Listy osobistej" z 24 sierpnia >>>

Tu możesz posłuchać trzeciej godziny "Listy osobistej" z 24 sierpnia >>>

O muzycznych wyzwania mówił także Andrzej Smolik. Czy przygotowanie którejś z kompozycji na potrzeby festiwalu było szczególnie trudne?  – Najbardziej lubimy grać utwór "Jutro jest dziś" Pawła Krawczyka, gitarzysty naszego zespołu. W tej piosence jest coś, co sprawia, że grając ją, świetnie się bawimy, a paradoksalnie, jest to piosenka najtrudniejsza ze wszystkich. Jest połamana, trochę dziwna, ma mnóstwo części. Na próbach wydawało nam się, że przygotowanie jej będzie męką, tymczasem poszło gładko – opowiadał Annie Gacek.

W audycji wypowiedzieli się także Skubas, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, raper GrubSon, wokalista Piotr Rogucki, Roman Szczepanek – twórca festiwalu Opole Songwriters Festival oraz Tomasz Organek.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań audycji.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzą: 
Anna Gacek, Piotr Metz
Goście: Skubas (piosenkarz, gitarzysta, kompozytor), GrubSon (raper, producent muzyczny), Piotr Rogucki (wokalista, autor tekstów, aktor), Roman Szczepanek (twórca festiwalu Opole Songwriters Festival), Tomasz Organek (muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, członek Akademii Fonograficznej ZPAV), Jakub Gierszał (aktor), Andrzej Smolik (muzyk, kompozytor, producent muzyczny)
Data emisji: 24.08.2019 
Godzina emisji: 19.09, 20.07, 21.09

kr/ml

Czytaj także

Michał Wiraszko o Provinz Posen: nie narzucaliśmy sobie żadnych ram

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 23:00
– Samo tworzenie albumu było niezwykłą przygodą i bardzo rozwijającym zajęciem. Przejechaliśmy nasz region w poszukiwaniu muzyków, którzy grają na kozłach i ich nagrania są dominujące na albumie Provinz Posen – mówi Michał Wiraszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lista osobista" wprost z OFF Festiwalu!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 22:00
Piotr Metz i Anna Gacek nadawali z Doliny Trzech Stawów w Katowicach, gdzie odbywa się OFF Festival. W ich festiwalowym studiu pojawiło się kilkoro niezwykłych gości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło: ta przygoda zawsze trwa za krótko

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 22:22
Kilkanaście tysięcy ludzi, Orkiestra Orkiestr i niezwykłe koncerty. Za nami warszawski przystanek Męskiego Grania, podczas którego Anna Gacek i Piotr Metz nadawali prosto ze Służewca, gdzie spotkali się z wieloma gośćmi. 
rozwiń zwiń