X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seriale, które wyszły poza ekran

Emitowany przez TVP 1 Serial kostiumowy "Zniewolona", nazywany przez niektórych ukraińską wersją "Niewolnicy Isaury", okazał się absolutnym socjologicznym fenomenem, gromadząc przed odbiornikami około trzech milionów widzów. 
Główni bohaterowie serialu Zniewolona
Główni bohaterowie serialu "Zniewolona"Foto: mat. promocyjne
O Audycji
Tytuł Kwestia Kultury 25 sierpnia godz. 20:06 25.08.2019 20:06
Prowadzący

Mariusz Cieślik

Opis

Jakie jest źródło sukcesu opowieści o losach wykształconej chłopki pańszczyźnianej, Katieriny Wierbickiej w Polsce w 2019 roku? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy wraz z naszymi gośćmi – Piotrem Zarembą, autorem felietonów telewizyjnych, dr Łukaszem Jasiną, filmoznawcą oraz Agnieszką Niewińską, dziennikarką "Do Rzeczy" i autorką artykułu na temat sukcesu serialu.

– "Zniewolona" ma w sobie coś, co powinno przyciągać ludzi przed ekrany. Przyciąga ich nieszczęśliwa miłość, straszliwa tragedia. Jednak sam moment, w którym dany serial staje się kultowy, jest już nie do uchwycenia – mówił dr Łukasz Jasina.

– Porównanie do "Niewolnicy Isaury" jest bardzo trafne. Mamy dziewczynę z niższych warstw społecznych, która znajduje się na pograniczu dwóch światów i jest prześladowana przez złego dziedzica. To są po prostu archetypy, które zawsze oddziałują na pewien typ widza. "Zniewolona" nie ma wad "Niewolnicy Isaury", która była produkcją latynoską. "Zniewolona" jest bardziej zbliżona do naszej percepcji i wrażliwości – dodał Piotr Zaremba.

– Fenomen tego serialu polega też na tym, że jest on miły dla oka. Mamy sielskie krajobrazy, piękne suknie, wspaniałe wnętrza. To wielu widzów przyciąga. Kluczem do sukcesu był też moment, w którym został wyemitowany. W wakacje nie ma za dużo nowych produkcji – stwierdziła Agnieszka Niewińska.

Dlaczego boimy się produkować filmów i seriali o uczuciach? Czy "Zniewolona" rozpocznie boom na ukraińskie seriale?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście

Piotr Zaremba (autor felietonów telewizyjnych), dr Łukasz Jasina (filmoznawca), Agnieszka Niewińska ("Do Rzeczy")

Playlista
Tagi

Playlista