X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Iza & Latynoscy Brothers i Lunatyk, czyli Trójkowi debiutanci

W audycji mieliśmy okazję posłuchać bossa novy, rumby i salsy w wykonaniu formacji Iza & Latynoscy Brothers oraz Lunatyków, łączących agresywne brzmienie z melodyjnością.
Tomasz Żąda, Iza  Latynoscy Brothers i Lunatyk
Tomasz Żąda, Iza & Latynoscy Brothers i LunatykFoto: Dariusz Pieróg/PR
O Audycji

Tytuł Trójka Żąda debiutów 2019/08/26 12:06
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

Iza & Latynoscy Brothers to owoc współpracy znanej z grupy Muzykoterapia Izy Kowalewskiej oraz pianisty i kompozytora, Macieja Łyszkiewicza. Jak do niej doszło? – Maciej Łyszkiewicz jest pomysłodawcą nazwy i muzyki, ja napisałam teksty. Zgraliśmy się już wiele lat wcześniej w Gdyni, ale dopiero teraz ta współpraca dojrzała i stwierdziliśmy, że nagramy płytę. Mamy już w zanadrzu kolejny album i teksty – zapowiedziała wokalistka.

W Trójkowym studiu pojawili się także członkowie zespołu Lunatyk, którzy w audycji zaprezentowali fragmenty swojego debiutanckiego albumu "Sztuczny uśmiech". – Nagrywaliśmy w studiu naszego przyjaciela, Rafała Kossakowskiego. On nad wszystkim czuwał, ale wszystko wymyśliliśmy sami. Na albumie słychać przestrzeń. Założyliśmy, że będziemy używać jak najmniej przesterów gitarowych i grać "po kwintach" jak zespoły rockowe – mówi jeden z Lunatyków.

Czy Iza Kowalewska czerpie inspirację do pisanych tekstów z własnego doświadczenia? Jaki patent na tworzenie muzyki ma zespół Lunatyk? 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Goście Iza Kowalewska (Iza & Latynoscy Brothers), Bartosz Palka i Tomasz Jawor (Lunatyk)  
Playlista
Tagi
Playlista