Zbigniew Rytel – nominacja do Nagrody Mediów Publicznych 2019 w kategorii "Obraz"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 11:20
Naszą listę nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Obraz" zamyka Zbigniew Rytel – sportowiec, dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych. Nominację otrzymał za m.in. "pracę kronikarza budującego wspólnotę skupioną wokół polskich sukcesów sportowych oraz twórczość dokumentalisty nagradzaną w Polsce i zagranicą".
Audio
  • Zbigniew Rytel nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2019 (Lp Trójka)
Zbigniew Rytel
Zbigniew Rytel Foto: PAP/Leszek Szymański

Zbigniew Rytel stworzył takie filmy jak "Krzysztof Wiłkomirski – najważniejsza walka", "PKOl – 90 lat na olimpijskim szlaku", "Idolka", "Sport TVP – obrazki z wystawy" czy "Dzieci Mniejszego Księcia", opowiadający o dzieciach niepełnosprawnych uprawiających sport.

– Najbardziej dumny jestem z tego, że w wielu filmach czy reportażach udawało mi się pokazać sport od takiej strony, od której normalnie się go nie ogląda – nie od strony goli, bramek, zwycięstw, medali. Te są w moim rozumieniu sportu mniej istotne. Ważniejsze jest to, że udawało mi się pokazać sens, wartość i piękno sportu – mówił Zbigniew Rytel.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzący: Marek Niedźwiecki
Autorka Cyklu "Nagrody Mediów Publicznych – nominacje": Agnieszka Furtak-Bilnik
Data emisji: 13.09.2019
Godzina emisji: 11.16

kr

Serwis specjalny – Nagrody Mediów Publicznych 2019 Serwis specjalny – Nagrody Mediów Publicznych 2019

Czytaj także

Wawrzyniec Kostrzewski wśród nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych 2019

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 11:23
Kolejnym prezentowanym w Trójce nominowanym, tym razem w kategorii "Obraz", do Nagrody Mediów Publicznych, jest Wawrzyniec Kostrzewski, reżyser teatralny, którego interpretacja "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, okazała się być wielkim hitem tegorocznego sezonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Talczewski nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2019

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:20
Kolejnym prezentowanym w Trójce kandydatem do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Obraz", jest reżyser filmu "Niepodległość", Krzysztof Talczewski, który został nominowany m.in. za kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technik medialnych dla ukazania prawdy historycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Korkuć kandydatem do Nagrody Mediów Publicznych 2019

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 11:16
Jednym z nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych 2019 w kategorii "Obraz" jest plakacista Wojciech Korkuć. Kapituła doceniła go za "twórczy wkład w najlepsze tradycje Polskiej Szkoły Plakatu".
rozwiń zwiń