X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Krajewski: pisarzy ciągnie do czasów dekadenckich

20 lat temu ukazał się pierwszy tom przygód Eberharda Mocka "Śmierć w Breslau". Od tamtej pory ukazało się dziewięć kolejnych książek o policjancie z przedwojennego Wrocławia. Gościem audycji był ich autor – Marek Krajewski.
Marek Krajewski
Marek KrajewskiFoto: PAP/Maciej Kulczyński
O Audycji
Tytuł Kwestia kultury 13 października godz. 20:08
Prowadzący Mariusz Cieślik
Opis

"Mock. Golem", czyli najnowsza powieść Marka Krajewskiego swoją premierę mieć będzie 16 października. Ponadto, w Teatrze Capitol miał miejsce sceniczny debiut Eberharda Mocka w spektaklu muzycznym "Mock. Czarna burleska" w reżyserii Konrada Imieli.

– Bardzo spodobał mi się ten spektakl. To wspaniałe dzieło i ogromnie się cieszę, że moja literatura stała się punktem wyjścia do pokazania demonów, jakie targają duszą człowieka. Sam, prawdę mówiąc, nie zdawałem sobie sprawy, że niektóre cechy Mocka przedstawione tak świetnie, zwizualizowane w tej sztuce, istnieją. Widziałem je w jakiejś dalekiej, mglistej perspektywie. Jedną z nich jest samotność, o której nawet nie wiedziałem. O tych jego cechach, obsesjach, fascynacjach, niepokojach, opowiadają songi, które doskonale opisują z jednej strony jego psychikę, a z drugiej – wprowadzają widzów, którzy niekoniecznie znają moją prozę, w sam środek spraw, które rozwiązywał mój bohater – mówi gość Mariusza Cieślika.

Co sprawiło, że Marek Krajewski postanowił zacząć pisać o przedwojennym Wrocławiu? Czy od początku miały to być historie kryminalne? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście Marek Krajewski
Playlista
Tagi
Playlista