X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Nosowska: początki pisania tekstów są trudne

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 16:11
– Na pierwszych płytach zespołu Hey kaleczyłam język angielski, bo wydawało mi się to prostsze niż pisanie tekstu po polsku – zaznaczyła Katarzyna Nosowska, jurorka zbliżającego się Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.
Audio
  • Magazynek naładowany gośćmi (Magazynek/Trójka)
Katarzyna Nosowska
Katarzyna NosowskaFoto: mat. prasowe

– Nie mam nieprawdopodobnie silnego wrażenia, że młodzi artyści się starają, aby teksty były na jakimś wysokim poziomie. Początki pisania są trudne. Zdarzają się przypadki artystów, takich jak np. Dawid Podsiadło, gdzie ewidentnie widać ten dar – mówiła Katarzyna Nosowska, która wraz z Piotrem Metzem, Pawłem Krawczykiem i Mery Spolsky zasiada w jury Festiwalu Młodych Talentów Szczecin 2019. – Przykro mi to stwierdzić, ale nie dzieje się nic fantastycznego w polskich tekstach – dodała. – Niektórzy wybierają drogę bardzo złego akcentu po angielsku. Niektórzy poprawnie śpiewają w innym języku, ale są też tacy, którzy robią to bardzo źle – podkreślił Paweł Krawczyk.

Piotr Metz, Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk w studiu radiowej Trójki Piotr Metz, Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk

W drugiej części audycji w studiu radiowej Trójki pojawili się Agnieszka i Paweł z zespołu Plastic. Artyści opowiedzieli o najnowszym singlu i nadchodzącej płycie. "Out of Control" jest dynamicznym reprezentantem nadchodzącego albumu, który ukaże się na początku 2020 roku. Plastic zapowiada powrót do korzeni. Utwór od pierwszych taktów określa charakterystyczne niegrzeczne brzmienie basu (oldschoolowy Rickenbacker) i saksofonu barytonowego. Wszystko dzieje się przewrotnie pod hasłem: pozwól wewnętrznemu dziecku przejąć kontrolę. Słychać tu brzmieniowe inspiracje podróżami za ocean. Podróże te będą też motywem przewodnim całego albumu.

– Płyta jest już nagrana. Na koncertach gramy już nowy materiał. Tam można usłyszeć utwory, które nie były jeszcze publikowane – mówi Agnieszka Burcan. – To powrót do korzeni. Jest elektronicznie i tanecznie – dodał Paweł Radziszewski. 

Paweł Radziszewski, Agnieszka Burcan i Piotr Metz w studiu radiowej Trójki Paweł Radziszewski, Agnieszka Burcan i Piotr Metz

Gościem tego wydania "Magazynku" był także Kuba Więcek, który opowiedział o swojej nadchodzącej płycie – jej premiera przewidziana jest na 18 października.

– To powrót do moich muzycznych początków. Teraz jestem w innym miejscu i inne rzeczy mnie interesują, ale miło wrócić do tej muzyki. Materiał został nagrany trzy lata temu i teraz będziemy go grać troszeczkę inaczej – podkreślił Kuba Więcek.


Kuba Więcek i Piotr Metz w studiu radiowej Trójki Kuba Więcek i Piotr Metz

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji i rozmów ze wszystkimi gośćmi Piotra Metza.

***

Tytuł audycji: Magazynek
Prowadzi: 
Piotr Metz
Goście: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski (Plastic), Kuba Więcek (muzyk)
Data emisji: 17.10.2019 
Godzina emisji:
 15.09

kw/kd

Czytaj także

Hania Rani w nowych aranżacjach na Off Festivalu!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 15:59
Pianistka, kompozytorka, aranżerka i wokalistka Hanna Raniszewska będzie gościem "Magazynku". W piątek Katowicach rozpoczyna się Off Festival, na którym artystka wystąpi dwa razy: solo i z Joanną Longić w duecie Tęskno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętnik emocji Oli Szmidt

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 16:00
– Każda z moich epek to zamknięcie kolejnego emocjonalnego rozdziału – mówi Ola Szmidt, wokalistka, kompozytorka i improwizatorka mieszkająca w brytyjskim Yorku. W tej odsłonie "Magazynku" promuje swoją najnowszą zatytułowaną "EP2".
rozwiń zwiń