X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienie prof. Jana Szyszko

W tym wydaniu "Trójki na poważnie" w studio pojawiło się czterech gości: Mariusz Orion-Jędrysek, Paweł Sałek, Zbigniew Wysocki i Marcin Dybowski. Wszyscy byli w przeszłości współpracownikami niedawno zmarłego prof. Jana Szyszki.
Jan Szyszko
Jan SzyszkoFoto: Shutterstoc.com/ArtMediaFactory
O Audycji

Tytuł Trójka na poważnie 2019/10/23 23:08
Prowadzący Wojciech Reszczyński
Opis

Jan Szyszko, były minister środowiska, profesor nauk leśnych, polityk Prawa i Sprawiedliwości. Zmarł nagle, w wieku 75 lat. Był ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło. Funkcję szefa tego resortu sprawował także wcześniej, w latach 1997-1999 oraz 2005-2007. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji.

W pracy naukowej specjalizował się badaniu zmienności w środowisku leśnym oraz regeneracji systemów leśnych. Napisał ponad 100 publikacji naukowych z dziedziny ekologii i gospodarki leśnej. Prowadził badania nad wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego.

– Poznałem pana profesora w 2015 roku, gdy tworzył się rząd PiS, a on sam metodycznie szukał współpracowników. Natknął się na mnie i zaprosił do współpracy. Od początku do końca byłem razem z nim w ministerstwie jako podsekretarz stanu. To był człowiek wielkiej pracy i wielkiego serca. Jednym słowem: patriota – wspomina Jana Szyszkę Mariusz Orion-Jędrysek.

– Miałem ten zaszczyt, że w imieniu studentów i wychowanków pana profesora, mogłem powiedzieć kilka słów na zakończenie jego drogi życiowej. Chciałem w tym przemówieniu podsumować kilka najważniejszych spraw, które przez całe życie powtarzał. Znałem go od 1998 roku i na dobre i na złe zawsze współpracowaliśmy. Dużo się nauczyłem, wiele dowiedziałem. Sam etap pracy, czy za czasów pierwszego rządu PiS, czy od roku 2015, to były wiekie sprawy dla Polski, także dla mnie – dodaje Paweł Sałek.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

IAR/ml

Goście Mariusz Orion-Jędrysek, Paweł Sałek, Zbigniew Wysocki i Marcin Dybowski
Playlista
Tagi

Playlista