X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Entropia Ensemble debiutuje w Trójce!

– Nasza debiutancka płyta ma w sobie coś trójmiejskiego. Zawsze, gdy odwiedzam Trójmiasto lub słucham muzyki tamtejszych artystów, czuję wiatr we włosach, który jest też w naszej muzyce – mówi Marcel Baliński z łódzkiego kwartetu jazzowego Entropia Ensemble.
Entropia Ensemble
Entropia EnsembleFoto: Archiwum prywatne
O Audycji

Tytuł Trójka Żąda debiutów 28.10.2019 13:30
Prowadzący/td> Mariusz Owczarek
Opis

Entropia Ensemble nagrywa i występuje składzie: Dariusz Stanisławski – saksofon altowy, Marcel Baliński – fortepian, Rafał Różalski – kontrabas oraz Kacper Kaźmierski – perkusja. W 2018 roku nakładem gdańskiej wytwórni Alpaka Records wydali oni składający się z 11, wyłącznie autorskich, kompozycji debiut zespołu zatytułowany "Entropia Ensemble". 

– Kiedy już nagraliśmy ten materiał i wiedzieliśmy, jak całościowo wygląda, wytwórnia Alpaka Records była pierwszym pomysłem na to, gdzie go zgłosić. Nasza muzyka pasuje do rzeczy, które ta wytwórnia wydaje. Utwór "Dobre czasy" powstał na świeżo, dzień przed wejściem do studia. "Świeżość" to słowo, które najlepiej określa Alpaka Records – opowiada muzyk w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem.

Skąd pochodzi nazwa grupy Entropia Ensemble? Gdzie Marcel Baliński chciałby kontynuować swoją edukację muzyczną? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.


Okładka debiutanckiego albumu Entropia Ensemble Okładka debiutanckiego albumu Entropia Ensemble
Goście Marcel Baliński (pianista w zespole Entropia Ensemble)
Playlista
Tagi

Playlista