X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kultowa wytwórnia ECM Records obchodzi 50. urodziny!

W 1969 roku w Monachium producent Manfred Eicher założył ECM Records. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że będzie to wytwórnia niezwykła.
Marcin Wasilewski
Marcin WasilewskiFoto: Andrzej Łazarz
O Audycji

Tytuł W tonacji Trójki 22.11.2019 14:09
Prowadzący Piotr Metz
Opis

Label, którego pełna nazwa brzmi Editions of Contemporary Music Records, zgromadził wokół sobie takich artystów jak Keith Jarrett, Jan Garbarek, Pat Metheny, Tomasz Stańko, Marcin Wasilewski czy Maciej Obara. W tym roku wytwórnia obchodzi 50. urodziny, a w dniach 25-27 listopada odbędzie się – pod patronatem Trójki – ECM50 Warsaw Festival, na którym wystąpi dwóch ostatnich wymienionych muzyków.

Tu możesz dowiedzieć się więcej o ECM50 Warsaw Festival>>>

– Jest to spełnienie moich marzeń. Spotkałem się z muzyką ECM Records pod koniec lat 80. Na polskim rynku można było kupić nielegalne produkcje na taśmach kasetowych. Pamiętam, że nabyłem albumy Kenny'ego Wheelera i Egberto Amina Gismontiego. Tak się w moim życiu złożyło, że rozpocząłem współpracę z trio Marcina Wasilewskiego. A że blisko współpracujemy z Universal Music Polska i Piotrem Rzeczyckim, z naszych rozmów wyłonił się pomysł, który wcielamy w życie – opowiada Sławomir Wrzask, manager Marcina Wasilewskiego i współorganizator ECM50 Warsaw Festival.

Jak prezentuje się szczegółowy plan występów, które będziemy mogli usłyszeć na festiwalu? Odpowiedź na to pytanie w dołączonym nagraniu audycji.

Goście Piotr Rzeczycki (partner wytwórni ECM Records), Sławomir Wrzask (manager Marcina Wasilewskiego, współorganizator ECM50 Warsaw Festival)
Playlista
Tagi

Playlista