X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamykamy 2019. Ostatecznie!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 15:00
Specjalne wydanie naszej audycji!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Właściwie w dużym stopniu Plebiscyt ułożyli słuchacze biorący w nim udział. Prezentujemy wyniki głosowania oraz przedstawiamy Kulturystę Roku 2019. Do tej pory honorowy tytuł Kulturysty Roku przyznaliśmy Cecylii Malik, Honzie Zamojskiemu, Danielowi Rycharskiemu, Monice Wolańskiej, Michałowi Szladze, Iwonie Furmańczyk, Agnieszce Pajączkowskiej, Ewie Langer i Danielowi Jacewiczowi. W tym roku nominowaliśmy Justynę Sobczyk, Tytusa Szabelskiego, Daniela Brożka, Dianę Lelonek i Krzysztofa Czyżewskiego. Wspaniali działacze i wspaniali ludzie! Kto wygrał? Zapraszamy do słuchania nagrania audycji.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 4 stycznia 2020 roku >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 4 stycznia 2020 >>>

Poza tym polecamy. Agnieszka Szydłowska poleca stronę Twórcy Bieszczad. Małgorzata Kruk, która ją stworzyła, napisała nam, że najpierw była strona, na której chciała zachwycać się różnymi detalami w przestrzeni Bieszczad, detalami, które omija się wzrokiem, patrząc na Połoniny i podążając w stronę szczytów. "Po dwóch tygodniach zorientowałam się, że nikt nic nie wie. Nie ma żadnej informacji o ludziach, którzy tworzą dzieła w przestrzeni Bieszczad. Są oni na marginesie działań promocyjnych. Słyszałam też od znajomych, że ludzie w Bieszczadach tworzą różne prace i co drugi dom ma jakieś wyroby. Wiadomo, że są to rzeczy różnego kalibru i z różnych półek, jednak jasne jest, że tworzenie staje się powoli ważną dziedziną życia mieszkańców Bieszczad i okolicznych powiatów. Może nadszedł czas, by zauważyć, docenić, rozpoznać ten twórczy boom i zauważyć ze społeczność ludzi twórczych jest znacząca. Mam nadzieje ze tym katalogiem przyspieszam ten proces". Warto sprawdzić!

Agnieszka Obszańska poleca wydarzenia literackie w Nowym Teatrze w Warszawie. Odbędą się zarówno spotkania z autorami, jak i wykłady teatralnych reżyserów o ich czytelniczych fascynacjach czy spotkania z tłumaczami i ich odczyty niepublikowanych jeszcze fragmentów zagranicznych książek. Wszystko zaczyna się już 13 stycznia, wydarzeniem z cyklu Nowa Książka i spotkaniem z Arianą Harwicz, autorką książki "Zgiń, kochanie", która nominowana była do nagrody Bookera wraz z Biegunami Olgi Tokarczuk. Opowiada Anna Lewandowska.

Jan Niebudek przegląda wydarzenia teatralne plus patrzy na rok 2019. Podobnie Michał Margański – także zamyka rok 2019. By biec w przyszłość!

FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: 
Agnieszka SzydłowskaAgnieszka ObszańskaJan NiebudekMichał Margański
Data emisji: 
11.01.2020 
Godziny emisji: 
13.06, 14.07

Czytaj także

Kulturyści na start!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 15:00
Dzisiaj kalejdoskop zdarzeń dzięki magii radia. Oraz przedstawiamy nominacje do naszego honorowego tytułu Kulturysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tropie Czarnego Romana

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 12:51
Plebiscyt – Potem-o-tem – Czarny Romans – Fotoblog – Muzeum Neonów
rozwiń zwiń