Blauka, czyli muzyka Georginy Tarasiuk i Piotra Lewańczyka

– Blaukę lubię przede wszystkim za teksty Georginy, za bajkowe metafory, za to jak śpiewa te teksty, za trochę oldschoolowy sznyt – wyliczała Ola Budka, recenzując twórczość duetu będącego gościem audycji "Trójka Żąda debiutów".
Od lewej: Ola Budka, Tomasz Żąda, Georgina Tarasiuk i Piotr Lewańczyk
Od lewej: Ola Budka, Tomasz Żąda, Georgina Tarasiuk i Piotr LewańczykFoto: Halina Wachowicz/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Trójka Żąda debiutów 2020/01/13 13:30
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

Blaukę tworzą Georgina Tarasiuk i Piotr Lewańczyk. Debiutancki album duetu pod tytułem "Miniatura", który ukazał się we wrześniu 2019 roku, zbiera bardzo pozytywne recenzje. Wokalistka obecna jest na scenie muzycznej od długiego czasu. Swoją pierwszą solową płytę nagrała przed laty, pod okiem Piotra Rubika i Filipa Siejki. – Szukałam tego, co chcę robić, i efektem tych poszukiwań jest Blauka. Skupiam się teraz na tym i czekam na koncerty – mówiła w audycji Georgina Tarasiuk

Piotr Lewańczyk opowiadał z kolei o tym, jaką wagę dla artystów ma strona wizualna – zarówno albumu, jak i teledysków. – To dla nas bardzo ważny element, który dopełnia to, co chcemy przekazać słuchaczowi. Do tej płyty udało się stworzyć trzy teledyski, każdy z nich ma osobną historię – zaznacza.  

W audycji mogliśmy posłuchać piosenki wokalistki, która znalazła się na krążku wydanym, gdy miała 14 lat. 

gs/kr

Goście
Playlista
Tagi

Playlista
  • Powell Cozy, - Dance With The Devil
  • Blauka, - Amerykański sen
  • Blauka, - Polana
  • Blauka, - Zawzięcie
  • Tarasiuk Georgina, - Niedorosła miłość
  • Blauka, - Fantazmat