X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aktor widzi widza

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:00
A widz widzi aktora. To jedna z "21 myśli o teatrze". Teatr 21 to tym razem nasze główne danie!
Justyna Sobczyk
Justyna SobczykFoto: mat. prasowe

Te teatralne myśli zostały zebrane w książce. Teatr 21 kończy w tym roku 15 lat, a współtworząca go od początku Justyna Sobczyk, nasza Kulturystka Roku 2019, jest naszym gościem. Rozmawiamy o teatrze w wielu wymiarach. Także o sekretach. Największym sekretem Teatru 21 jest "skupienie skoncentrowane". O to też zapytamy!

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 18 stycznia 2020 roku >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 18 stycznia 2020 roku >>>

Poza tym polecamy. Agnieszka Szydłowska nadal idzie tropem podsumowań i poleca koncert zwycięzców naszego Plebiscytu – Bisza i Radexa. Agnieszka Obszańska poleca skok w lata 90. Już 25 stycznia wraz z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku będziemy mieli okazję przenieść się Do Domu Handlowego JANTAR w Gdańsku-Wrzeszczu, a tam kolejne spotkanie z cyklu #Miejsca. Co w programie? O tym opowiada u nas Natalia Cyrzan.

Przenosimy się na Dolny Śląsk śladem książki "Nieswojość" Agaty Pankiewicz i Marcina Przybyłki. To interdyscyplinarny projekt fotograficzno-literacki, którego autorki i autorzy za główny cel postawili sobie przeprowadzenie pogłębionej refleksji nad krajobrazem mentalnym Polaków na tle burzliwej historii Dolnego Śląska. Fotograficzny esej pomysłodawców tego przedsięwzięcia uzupełniony zostało o teksty literackie pisarzy i publicystów (m.in. Olgi Tokarczuk, Marty Leśniakowskiej i Ziemowita Szczerka), a także reportaże i analizy popularnonaukowe. A wszystko po to, by lepiej zrozumieć fenomen regionu Polski, w którym po wojnie dokonała się niemal całkowita wymiana ludności, i na nowo zastanowić się nad kulturowymi konsekwencjami tego wydarzenia.

Michał Margański zabiera nas na wystawę Realizm Istotny. Wystawa prezentuje dzieła Marii Jaremy oraz Andrzeja Wróblewskiego. W telefonicznym skrócie mkniemy przez Tarnów, Cieszyn i Gorzów Wielkopolski. Jan Niebudek przegląda dla nas wydarzenia teatralne.

Na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: 
Agnieszka SzydłowskaAgnieszka ObszańskaJan NiebudekMichał Margański
Data emisji: 
18.01.2020 
Godziny emisji: 
13.08, 14.08