X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Justyna Sobczyk o swoim rozumieniu teatru

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 14:33
Justyna Sobczyk do audycji przyjechała wprost z podróży. – Mieliśmy próbę do naszego spektaklu "Mur" dla młodzieży, którą aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy zagrali dla nauczycieli. To spektakl dla mnie bardzo ważny, bo powstał w 30. rocznicę obalenia muru berlińskiego. Wszyscy dużo starań wkładają w to, żeby młodzież mogła go oglądać i żeby zyskać nauczycieli jako sprzymierzeńców idei przeciwko murom  – opowiadała Kulturystka 2019. 
Audio
  • Justyna Sobczyk o wadze spotkań w przyjaznej atmosferze z tymi, którzy "nie należą do ścisłej normy" (Radiowy dom kultury/Trójka)
Próba medialna spektaklu Mur w reżyserii Justyny Sobczyk, maj 2019 roku
Próba medialna spektaklu "Mur" w reżyserii Justyny Sobczyk, maj 2019 rokuFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Jak przyznała, po tej wypowiedzi Agnieszka Szydłowska, od razu, na początku rozmowy pojawiły się wszystkie ważne wątki, czyli z jednej strony szerokie myślenie o teatrze, o tym, że trzeba do niego ludzi sprowadzać, doświadczenie z warsztatami dla nauczycieli, praca z młodzieżą. – Daniem głównym naszego spotkania musi być Teatr 21, czyli teatr, który współtworzysz razem ze wspaniałymi aktorami. W tym roku będziecie obchodzić 15 urodzony  – zwraca uwagę prowadząca "Radiowy dom kultury". 

– Rozwijamy ten teatr, tak by stał się miejscem pracy zarówno dla aktorów, jak i dla nas. To nie takie proste, żeby rozwinąć coś, co jest na styku obszaru teatru, sztuki, ale też niepełnosprawności, które na pierwszy rzut oka w ogóle nie pasują do siebie. Rozwijanie tego, w idei profesjonalnego teatru wcale nie jest takie łatwe, choć jak wiele osób się stara. Dzięki temu jest to łatwiejsze, ale wciąż to wyzwanie – przyznaje Justyna Sobczyk. 

Co wiąże się z otrzymaniem przez Teatr 21 swojej własnej siedziby? Co sprawiło, że gość "Radiowego domu kultury" rozpoczęła pracę z osobami niepełnosprawnymi? Dlaczego "gapienie się" w teatrze jest takie ważne?

***  

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: 
Agnieszka Szydłowska
Gość: Justyna Sobczyk (Kulturysta 2019)
Data emisji: 
18.01.2020 
Godziny emisji: 
13.22

gs

Czytaj także

Plebiscyt "Radiowego domu kultury". Sprawdź wyniki!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 15:00
Bardzo dziękujemy wszystkim słuchaczom za udział w naszym tegorocznym głosowaniu na płytę, książkę i wydarzenie roku 2019!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamykamy 2019. Ostatecznie!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 15:00
Specjalne wydanie naszej audycji!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktor widzi widza

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:00
A widz widzi aktora. To jedna z "21 myśli o teatrze". Teatr 21 to tym razem nasze główne danie!
rozwiń zwiń