NOON: "Nobody Nothing Nowhere" jest dla mnie jak film Terrence'a Malicka

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 11:00
– "Delta Mare", pierwszy utwór na "Nobody Nothing Nowhere" jest bardzo ciężki. Przyszła mi do głowy refleksja, że mam nadzieję, że to ostatni smutny numer, jaki w życiu nagrałem, ale dzięki niemu ta płyta jest dosyć oczyszczająca – od najmroczniejszych dźwięków, po takie, które transformują energię, dają nadzięję – mówi o swoim najnowszym albumie muzyk i producent Mikołaj "NOON" Bugajak.
Audio
Noon
NoonFoto: Maciej Bogucki / mat. artysty
NOON "Nobody Nothing Nowhere" NOON "Nobody Nothing Nowhere"

Atmosfera tworzenia tej muzyki przypominała okres kiedy powstawały "Gry studyjne". Praca w alienacji z jedną maszyną była jednak zdecydowanie bardziej zaawansowana. Wzbogaceniem brzmienia albumu okazały się dwie krótkie sesje nagraniowe podczas, których zarejestrowane zostały bas (Piotr Połoz), bębny (Marcin Awierianow) oraz skrzypce (Tomasz Mreńca). Nie jest przypadkiem, że są to wyłącznie muzycy, z którymi NOON gra koncerty. Swoje partie, choć powstały w maszynie również wgrywał w sposób, w jaki robi to na żywo co zapewniło im element ruchu i życia.

"Nobody Nothing Nowhere" jest albumem o ucieczce, która okazuje się niemożliwa. Wszelkie zmagania i próby zmiany przeznaczenia przypominają podróż po spirali. Płyta składa się z trzech opowieści, a podsumowuje je utwór 'Spektrum'. Całość ukazuje się niecałe dwa lata po premierze "Algorytmu", ze względu na przeżycia, którymi autor chciał się podzielić.

Pomysł na płytę oraz szkice powstały w Gdyni, a prace nad nią trwały w Londynie i Warszawie. Nagrań dokonano w Łodzi.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Hirek Wrona
Gość: Mikołaj "NOON" Bugajak (muzyk i kompozytor, instrumentalista, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku, specjalista z zakresu masteringu)
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 10.26

mat. prasowe/ml


Czytaj także

Włodzimierz Korcz: ciężko przekonać Alicję Majewską, że piosenka jest dobra

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 12:02
W audycji Marka Niedźwieckiego pojawił się jeden z najważniejszych duetów polskiej muzyki rozrywkowej – piosenkarka Alicja Majewska i kompozytor Włodzimierz Korcz. Opowiadali oni o swojej nowej płycie "Żyć się chce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Karwan: jestem stworzona do mówienia prawdy w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 13:12
Tym razem Marek Niedźwiecki gościł w studiu radiowej Trójki Anię Karwan, która promuje swój debiutancki album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: na tej płycie wróciłem do swojego vibrato

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:30
– To były tysiące materiałów, a ukochanych utworów setki. Francuskie i włoskie piosenki były w przeszłości moją zabawą – wspominał Michał Bajor, który wydał właśnie nową płytę zatytułowaną "Kolor Cafe".
rozwiń zwiń