Sławne kobiety i stylowe przepisy

– To bardzo precyzyjnie przygotowana rekonstrukcja. Możemy się napawać wyglądem postaci i potrawami, które dana osoba mogła jeść - mówi Maria Barbasiewicz o książce "Nienasycone. 14 sławnych kobiet i 99 stylowych przepisów", którą przygotowały Marianne Pfeffer Gjengedal i Klaudia Iga Péres.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Ksenija Toyechkina/Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł Program obyczajowy 2020/03/07 06:44
Prowadzi Anna Popek
Opis

Apetyt na wolność, sztukę i sławę… Oraz na tort czekoladowy! Czternaście niezwykłych kobiet zabierze Was w wielką kulinarną podróż przez kraje i epoki.
Podobno trzeba zjeść z kimś beczkę soli, żeby naprawdę go poznać – ale chyba lepiej zjeść tort Pavlova albo pyszne spaghetti? Autorki (Polka i Norweżka) wybrały czternaście sławnych, twórczych i silnych kobiet i postanowiły poznać je bliżej nie tylko poprzez potrawy, które mogłyby znaleźć się na ich stołach. Zapragnęły także się w nie wcielić: odtworzyły ich stroje i otoczenie, podczas sesji zdjęciowych na chwilę wchodząc w ich role i doskonale się przy tym bawiąc.

Efektem jest zbiór wysmakowanych i dowcipnych portretów postaci takich jak Maria Antonina, Frida Kahlo, Jane Austen, Astrid Lindgren, Sophia Loren, Coco Chanel i Björk. Do każdego z nich autorki dobrały po kilka wypróbowanych przepisów na dania w odpowiednim stylu – czasem wyrafinowanych, a czasem bardzo prostych, na rozmaite okazje i nastroje.

"Nienasycone" to czternaście bardzo różnych i barwnych osobowości – a wszystkie je łączy wielki apetyt na życie.

(mat. promocyjne/mk)

Playlista
Tagi
Playlista