Kierunek – kosmos

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 09:31
Twórca "Powrotu z gwiazd", Bartosz Słatyński, oraz grupa Kosmodrom, goście tego wydania audycji Tomasza Żądy, już niebawem mogą stać się jasnymi punktami na firmamencie polskiej muzyki.
Zespół Kosmodrom
Zespół KosmodromFoto: mat. prasowy

Bartosz Słatyński, były wokalista zespołów Penny Lane i Avalanche, od niedawna działa na własne nazwisko. Na antenie Trójki można usłyszeć jego utwór "Powrót z gwiazd", zainspirowany twórczością Davida Bowiego. W programie Tomasza Żądy pochodzący z Brzeszcz artysta opowiedział o tym, jak doszło do jego współpracy z aktorką Weroniką Wronką, z którą nagrał w duecie poetycką piosenkę "Zatańczmy".


Posłuchaj
51:23 2021_02_13 12_05_52_PR3_trojka_zada_debiutow.mp3 Bartosz Słatyński, Kosmodrom i inni (Trójka Żąda debiutów)

 

Gośćmi audycji byli też bracia Mikołaj i Gabriel Rękas, tworzący trzon zespołu Kosmodrom. Opowiadali  o nowym utworze "Dart Seneca" i towarzyszącym mu teledysku, nakręconym w Krakowie. Podopieczni Agencji Muzycznej Polskiego Radia występowali wcześniej w grupie Need More Clouds, a obecnie przygotowują debiutancką płytę pod nowym szyldem.

W tej edycji programu można było również usłyszeć piosenki m.in. zespołów Footprints On The Moon i Strange, duetu Natalia Gajowniczek & Hanna Górny-Janas oraz Witka Łukaszewskiego.

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 13.02.2021
Godziny emisji: 12.05

Zobacz więcej na temat: Tomasz Żąda MUZYKA

Czytaj także

Taneczny koniec roku z Tomaszem Żądą

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 18:00
Zabawę sylwestrową zaczęliśmy już po 18.00. Tradycyjnie w ten wyjątkowy wieczór na antenie Programu 3 Polskiego Radia gościła muzyką, która nie jest codziennie obecna w Trójce. Jednak sylwester zdarza się tylko raz w roku, dlatego warto go spędzić wyjątkowo, nawet jeśli w kameralnym gronie, wymuszonym obostrzeniami pandemicznymi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka jako forma terapii

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 19:15
Jak w każdą sobotę Tomasz Żąda zaprosił na dwie godziny polskiej muzyki: nowej i starej, spokojnej, melancholijnej, ostrej i żywiołowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kmieciak o współpracy z Michałem Wiraszką i nadchodzących albumach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 17:11
– To jest troszeczkę odskok od tej współczesnej klasyki, z którą romansuję na co dzień i do której wracam. Druga płyta instrumentalna jest już na ukończeniu. W tym roku planuję dwa wydawnictwa. Pierwsza w kolejności jest płyta z piosenkami i zaproszonymi gośćmi z różnych światów muzycznych – zapowiada kompozytor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyce się nie odmawia". Parasoul i ich debiut w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 19:00
Parasoul to efekt muzycznej fascynacji vintage'owymi dźwiękami – korzeniami soulu, R&B, funka i bluesa. – Trudno nie inspirować się takimi brzmieniami. To jest coś, co do dzisiaj buduje muzykę. Brzmienia z tamtych lat wciąż powracają w nowych odsłonach – mówił w Trójce lider zespołu Agenor Hofmann-Delbor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek debiutuje u Tomasza Żądy!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 19:15
Jak co tydzień prowadzący program Tomasz Żąda zaprezentował polską muzykę i zaprosił polskich muzyków. Tym razem były to trzy świeże projekty, choć nie wszyscy tworzący je artyści są debiutantami. Zabrzmiało tajemniczo? I o to chodziło!
rozwiń zwiń