Skinny i album "Lust" – rejony niekoniecznie przyziemne

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 13:00
– Tej płyty należy wysłuchać od A do Z. Mam nadzieję, że pozwoli ona na chwilę odlecieć w krainę zapomnienia – mówił w audycji "Trójka Żąda debiutów" Michał "Skinny" Skórka. Od momentu wydania "The Skin I'm In" – pierwszej solowej płyty – artysty minęło pięć lat. 21 lutego powrócił on z nowym wydawnictwem, które zatytułował "Lust".
Skinny, Lust
Skinny, "Lust"Foto: mat. promocyjne

skinny patrini pap 1200.jpg
Wyłącznie polska muzyka, także z Berlina

"Lust" to spory powiew świeżości na polskim rynku muzycznym. Piękne, naładowane niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, ballady przywołujące na myśl najlepsze momenty z okresów świetności Placebo czy Sneaker Pimps oraz masywne, industrialne brzmienia budzące skojarzenia z twórczością Trenta Reznora, a wszystko skomponowane i wyprodukowane przez jednego artystę – Skinny'ego – który swoim charakterystycznym i charakternym stylem wprowadza z każdym swoim albumem nową jakość na krajowej scenie muzycznej.


Posłuchaj
51:03 2021_02_20 12_06_42_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Drugi solowy album Skinny'ego debiutuje w Trójce (Trójka żąda debiutów)

 

Na porównanie przez Tomasza Żądę brzmienia Skinny'ego z Depeche Mode, artysta odpowiedział: "Bardzo się cieszę, bo lubię być porównywany do najlepszych. Od zawsze przyświeca mi cel, by dzielić się z ludźmi muzyką, która jest we mnie". – Ta płyta jest różnorodna – można tam tupnąć nóżką, zamyślić się, odlecieć w rejony niekoniecznie przyziemne – dodał muzyk.


Zamów "LUST" w pre-orderze na: https://www.empik.com/lust-skinny,p1263379324,muzyka-p

Opublikowany przez Michała Skinnego Skórkę Sobota, 20 lutego 2021

Na płycie, prócz Michała Skórki możemy usłyszeć również wokalistkę obdarzoną jednym z najciekawszych i najpiękniejszych głosów na planecie – Kasię Stankiewicz, geniusza perkusji i instrumentów perkusyjnych – Łukasza Luka Jeleniewskiego (Lipali), producenta i multiinstrumentalistę – Piotra Radzio oraz niezwykły duet smyczkowy – Julię Ziętek i Annę Śmiszek-Wesołowską. 

SKINNY "I Know You Will Shine Bright Without Me" (official video)/Monsieur Skinny

W programie Tomasza Żądy pojawiło się, jak zwykle, sporo muzycznych premier. Swoją najnowszą twórczość zaprezentowali także Woyciech Romans i Anna Prętka, Brodacze Live Act oraz Filip Mizia. A to oczywiście nie wszystko...

Lista utworów:

1. Maria Helena – "Samoloty"
2. Skinny & Kasia Stankiewicz – "Senses"
3. Skinny – "Twist In My Sobriety"
4. Woyciech Romans & Anna Prętka – "Palimy mosty"
5. Brodacze Live Act – "Król"
6. The Hakey's – "Ślady"
7. 
Wojtas Michał, Blue Steel (Less Is More) feat. Michał Wojtas – "Less Is Lessie"
8. Luna  "Mniej"
9. Filip Mizia   "Manipulacje"
10. Kajetan Kosior  "Empty Love"

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Michał "Skinny" Skórka (wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i multiinstrumentalista, założyciel duetu Skinny Patrini), Woyciech Romans (wokalista, kompozytor), Filip Mizia (wokalista, raper, kompozytor, autor tekstów)
Data emisji: 20.02.2021
Godzina emisji: 12.06

mat. prasowe/kr


Czytaj także

"Muzyce się nie odmawia". Parasoul i ich debiut w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 19:00
Parasoul to efekt muzycznej fascynacji vintage'owymi dźwiękami – korzeniami soulu, R&B, funka i bluesa. – Trudno nie inspirować się takimi brzmieniami. To jest coś, co do dzisiaj buduje muzykę. Brzmienia z tamtych lat wciąż powracają w nowych odsłonach – mówił w Trójce lider zespołu Agenor Hofmann-Delbor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek debiutuje u Tomasza Żądy!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 19:15
Jak co tydzień prowadzący program Tomasz Żąda zaprezentował polską muzykę i zaprosił polskich muzyków. Tym razem były to trzy świeże projekty, choć nie wszyscy tworzący je artyści są debiutantami. Zabrzmiało tajemniczo? I o to chodziło!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunek – kosmos

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 09:31
Twórca "Powrotu z gwiazd", Bartosz Słatyński, oraz grupa Kosmodrom, goście tego wydania audycji Tomasza Żądy, już niebawem mogą stać się jasnymi punktami na firmamencie polskiej muzyki.
rozwiń zwiń