Rockowo znad Wisły. Czego warto posłuchać?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 11:05
"Trójkowo, rockowo" niemalże w całości poświęcone zostało polskim wykonawcom. Nie zabrakło kultowych zespołów, wielkich rockowych hitów oraz nowości, na które warto wyczekiwać.  
Grupa Zouzy
Grupa ZouzyFoto: forumgwiazd.com.pl / FORUM

Posłuchaj
51:03 2021_03_18 10_07_57_PR3_Trojkowo_Rockowo.mp3 Rockowo znad Wisły (Trójkowo, rockowo)

 

Scott Stapp Creed 1200.jpg
Najlepsze momenty nie-klasyki mainstreamowego rocka

Przegląd rockowych utworów znad Wisły otworzyły Zouzy i ich cover "Beliver" grupy Imagine Dragons. – To pięć niezwykle utalentowanych i pięknych dziewczyn. Koniecznie należy zobaczyć teledysk do tego utworu. Obraz został zarejestrowany na żywo. Warto wsłuchać się w  brzmienie tych wszystkich bębnów i obserwować jak na nich grano. Mogę zdradzić, że ze strony zespołu Zouzy szykuje się kilka nowości. Będziemy wyczekiwać – zadeklarował prowadzący program, Michał Kirmuć.  

ZOUZY – BELIEVER Live Session / Gorgo Music

Chemia

– "Angina" to zapowiedź albumu, do którego poznaliśmy już szatę graficzną. Zespół Chemia zaprezentował okładkę wraz z najnowszym singlem. Czekam na to wydawnictwo. Myślę, że będzie bardzo interesujące. Tym bardziej że to nie tylko Chemia, ale też Andy Taylor, znany z zespołu Duran Duran – usłyszeliśmy w programie. 

Chemia  Angina / Chemia

Kruk & Wojtek Cugowski

Kolejną polską nowością jest duet Kruk & Wojtek Cugowski oraz singiel "Rat Race". – Utwór będzie otwierał album "Be There". Gdybym usłyszał to wykonanie na płycie Deep Purple, uznałbym to za bardzo udaną kompozycję. Czekam i jestem ciekawy – podsumował. 

Kruk & Wojtek Cugowski - Rat Race (Oficjalne Audio) / Metal Mind

Lombard, Budka Suflera, TSA

W rockowej odsłonie polskiej muzyki nie mogło zabraknąć kultowych wykonawców oraz najbardziej znanych hitów. Michał Kirmuć wrócił do lat osiemdziesiątych i przypomniał "Taniec Pingwina na Szkle" grupy Lombard. – Wykonanie z płyty live to jedna z najciekawszych i najbardziej udanych wersji – zapewniał. Pojawiła się także Budka Suflera oraz zespół TSA. 

Lombard - Taniec pingwina na szkle (1982) / Najlepsza polska muzyka

Lista utworów:

  1. Zouzy – Beliver
  2. Chemia – Angina
  3. Kruk & Wojtek Cugowski – Rat Race
  4. Jerzy Grunwald – Pandemia Blues
  5. Korn – Finally Free
  6. Lombard – Taniec Pingwina na Szkle
  7. TSA – Poceder
  8. Budka Suflera – Ratujmy, co się da
  9. Dziwna Wiosna – Stracone
  10. Pink Floyd – Runk Like Hell

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Michał Kirmuć
Data emisji:
 18.03.2021
Godzina emisji: 
10.07


zch 

Czytaj także

Ważne rocznice i nowinki z muzycznego świata

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 00:00
10 stycznia obchodziliśmy 5. rocznicę śmierci Davida Bowiego, a kilka dni wcześniej – 74. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji fani otrzymali dwie nowe piosenki w wykonaniu tego artysty, z których jedna pojawiła się w najnowszym wydaniu "Wieczornego przeglądu myśli" Michała Kirmucia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co można odnaleźć w brzmieniu rockowych gigantów?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 00:00
Utwory z debiutanckiego albumu grupy Marillion, który w miniony weekend obchodził 38. rocznicę wydania. Ponadto fragmenty koncertu Pink Floyd z Knebworth z 1990 roku, a także polska muzyka – nagrania Restless i rozmowa z członkami tego zespołu oraz utwory zimnofalowej grupy Noah Noah. A to nie wszystkie atrakcje, jakie na wtorkowy wieczór przygotował Michał Kirmuć.
rozwiń zwiń