Współcześni, brodaci kowboje. Brodacze Live Act i "Szikago"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 15:00
"Szikago" – tak brzmi tytuł najnowszego singla grającego muzykę elektroniczną tria Brodacze Live Act. O nim, a także o planach wydawniczych grupy opowiedział gitarzysta i wokalista Wojciech Kucharski.
Brodacze Live Act na scenie Trójki w 2018 roku
Brodacze Live Act na scenie Trójki w 2018 rokuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Brodacze-live1200.jpg
Brodacze Live Act. Elektronika kontra żywe instrumenty

Westernowy klimat 

Szikago to, jak sami określili Brodacze Live Act, "numer o współczesnych kowbojach". Od 16 lipca w sieci można oglądać teledysk, składający się z fragmentów starych westernów, takich jak m.in. "Biały kanion" z Gregorym Peckiem w roli głównej, czy "Poszukiwacze" z Johnem Wayne'em. – To westernowy kolaż zrobiony przez naszego kolegę Johnny'ego Jamesa. Bardzo fajnie to poskładał – ocenił Wojciech Kucharski.

Brodacze Live Act - Szikago/brodacze live

Trochę więcej refleksji

Utwór promuje nadchodzącą płytę Brodacze Live Act, której premierę muzycy ostrożnie planują na jesień. W przeciwieństwie do debiutu fonograficznego, który częściowo powstawał za granicą, nowy album jest remasterowany w poznańskim c2studio. Czego możemy się po nim spodziewać?

– Mam nadzieję, że da się zauważyć nasz rozwój i trochę więcej refleksji. Instrumentalnie pozostaniemy w tym, co robiliśmy do tej pory, trochę to rozszerzając. Ciężko to zaszufladkować – mówił lider grupy w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Posłuchaj
98:59 2021_07_17 13_08_17_PR3_Wykonane_w_Polsce_-_Trojka_Zada_Debiutow.mp3 Brodacze Live Act z singlem "Szikago" i polskie debiuty w audycji Tomasza Żądy (Wykonane w Polsce – Trójka Żąda Debiutów)

 

Elektro z brodą

Brzmienie Brodacze Live Act to podróż w krainę elektroniki miksowanej z pięknem brzmienia żywych instrumentów. Sami swoją muzykę nazywają bearded electro. Brodacze są finalistami V edycji warszawskiego konkursu Stage4YOU. W pierwszym roku działalności zagrali już na takich festiwalach jak: Spring Break, Kortowiada, Bachanalia, Kazimiernikejszyn, Cekcyn Festival czy Deep Sky – Electronic Music Festival.

Beardoelectro zostało docenione między innymi przez zespoły Łąki Łan i Lao Che, którym mogli towarzyszyć w trasie koncertowej.

Lista utworów:

1. Kayah – "Hit (feat. Mika Urbaniak & Rejs)"
2. Lipali – "Chłopcy"
3. Wilki – "Son Of The Blue Sky"
4. Gracjan Kalandyk – "Wilk"
5. Chucho feat. Antek Smykiewicz – "Carpe Diem"
6. Brodacze Live Act – "Jak John Rambo"
7. Brodacze Live Act – "Szikago"
8. Bajm – "Piechotą do lata"
9. Beata Bartelik – "Sen na pogodne dni"
10. Filip Mizia – "Anima"
11. Ania Rusowicz – "Przebudzenie (feat. Paulina Przybysz)"
12. Parasoul – "One"
13. Pola Rise & Andy Ward – "We Are Done"
14. Szymon Pejski – "Iskra"
15. Muchy – "22 godziny"
16. Cosmos – "Kino"
17. Cannonball – "Friends With Benefits"
18. Cannonball – "Czas"
19. Polaczek (feat. Rogini) – "Kosmos"
20. The Party Is Over (feat. Człowiek) – "Pocztówka z wakacji "
21. Kombi – "You Are Wrong (feat. Tracy Ackerman)"
22. Tomasz Makowiecki – "Bardziej niż zwykle"

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce - Trójka Żąda Debiutów
Autor audycji: Tomasz Żąda
Goście: Wojciech Kucharski (Brodacze Live Act), Mateusz Makowski i Karol Kudrzycki (Cosmos), Paweł Malinowski (Cannonball)
Data emisji: 17.07.2021
Godzina emisji: 13.08

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Prapremiera i premiery w Trójce: Nastroje, Nocti i L.A.W.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 15:00
– Ten utwór powstał dwa lata po "Lecie doskonałym", nasz styl odrobinkę ewoluował. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do tej premiery i mamy nadzieję, że słuchaczom też się spodoba – mówiła w audycji "Trójka Żąda debiutów" Aleksandra Borak z zespołu Nastroje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca nad płytą, praca nad sobą. Tomek Makowiecki i Jack Savoretti o najnowszych nagraniach

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 14:07
– To jest utwór, którego zalążek powstał cztery lata temu. Któregoś dnia spotkałem Michała Wiraszko z zespołu Muchy. Spędziliśmy kilka wieczorów, puściłem mu swoje piosenki, nad którymi pracowałem. Michał przysłał mi tekst do demo tej piosenki, który trafił centralnie w moją duszę – mówi Tomek Makowiecki, przyznając, że przygotowanie utworu "Bardziej niż zwykle" trwało blisko rok i wymagała wiele także pracy nad sobą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy "Mazurski wiatr" przewieje pandemię?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 15:15
Debiutanci i weterani, premiery i wspomnienia sprzed lat. Dwie godziny niezwykle zróżnicowanej muzyki oraz rozmów Tomasza Żądy z artystami. A wszystko sygnowane znakiem "made in Poland".
rozwiń zwiń