Urlop na Jamajce

Zaczęły się wakacje. Wielu z nas planuje spędzić je za granicą. Pamiętajmy o tym, że w związku z pandemią COVID-19 poszczególne kraje utrzymują własne zasady i restrykcje dotyczące przekraczania granicy i pobytu, kontaktów społecznych, noszenia maseczek, kwarantanny itd. W "Trójkowym serwisie wakacyjnym" raportujemy dla Państwa sytuację panującą w poszczególnych krajach, które są wakacyjnymi celami podróży Polaków. Publikujemy użyteczne linki, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Peggy_Marco
O Audycji

Tytuł Trójkowy serwis wakacyjny 2021/08/17 15:31
Prowadzący Witold Lazar
Opis

Podróże międzynarodowe na Jamajkę są dozwolone. Nie zostaniemy jednak wpuszczeni jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni odwiedziliśmy "kraj wysokiego ryzyka". Jakie to są kraje, można sprawdzić na stale aktualizowanej liście.

Wszyscy podróżni są zobowiązani do złożenia wniosku o zezwolenie na podróż na Jamajkę w ciągu 7 dni przed planowaną datą podróży. Przy wjeździe i wyjeździe należy przedstawić dowód negatywnego wyniku testu. Turyści poddawani są testom PCR lub antygenowym. Niezaszczepieni turyści, którzy uzyskali wynik negatywny, muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Podróżni, którzy przedstawią międzynarodowe zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu i ozdrowieńcy są zwolnieni z kwarantanny.

W dni powszednie w godzinach od 19:00 do 5 rano obowiązuje godzina policyjna. W weekendy godzina policyjna zaczyna się o 18:00 w soboty i o 14:00 w niedziele. Imprezy nie są dozwolone. Zachęca się do stosowania profilaktycznych środków zdrowotnych, takich jak częste mycie rąk i dystans społeczny. Maseczki są wymagane w miejscach publicznych, oraz w środkach transportu. Restauracje i bary są otwarte ale obowiązują limity. Zamknięte pozostają kluby nocne.


Użyteczne linki


Playlista