Jubileusz Riverside, Cohen głosem Kazika

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 07:00
Nowe utwory grupy Riverside oraz Kwartetu Proforma z gościnnym udziałem Kazika, premiery w wykonaniu debiutantów oraz kilka utworów z archiwum polskiego rocka – to wszystko złożyło się na muzyczną zawartość tego wydania audycji.
Kazik
Kazik Foto: Bartosz Bajerski

19 listopada ukaże się album "Riverside 20", celebrujący 20-lecie działalności jednego z czołowych przedstawicieli polskiej sceny rocka progresywnego. Znajdą się na nim zremasterowane wersje wybranych utworów z dotychczasowego dorobku grupy, a wisienką na torcie będzie nowa kompozycja "Story of My Dream", zaprezentowana przez Tomasza Żądę.

Riverside - "Story of My Dream", źródło: YouTube / InsideOutMusicTV

Swój jubileusz świętuje też inna zasłużona dla polskiego rocka formacja, Farben Lehre. Od jej powstania minęło już 35 lat. Ten okres podsumowuje płyta "Pieśni XX wieku", której fragment zabrzmiał w tym wydaniu audycji.

"Polski Express" nie mógłby się obyć bez premierowych piosenek. Zaprezentowali je artyści o uznanej renomie, tacy jak Urszula czy Kazik, który wraz z Kwartetem Proforma wykonał polską wersję kompozycji Leonarda Cohena. Nie zabrakło też debiutantów, wśród których był Minimal B, według słów Tomasza Żądy "zespół, który mógłby być wydawany w latach 80. przez brytyjską wytwórnię 4AD". Audycję zakończył utwór działającej w latach 80. grupy Holloee Poloy, będącej przedsionkiem wielkiej kariery dla Edyty Bartosiewicz.

Posłuchaj
49:52 2021_11_03 20_08_30_PR3_Polski_express.mp3 Jubileusz Riverside, Cohen głosem Kazika (Polski Express/Trójka)

Lista utworów:

 1. Lipali – "Chłopcy"
 2. Arek Kłusowski – "Papierowy dom"
 3. Minimal B – "Trochę czasu"
 4. Riverside – "Story of My Dream"
 5. Ruby Run – "Chmury"
 6. Patrick The Pan – "Remanenty serca"
 7. Farben Lehre – "Czekanie na znak"
 8. Aura – "Rozerwani"
 9. Urszula – "Ten czas"
 10. Kwartet Proforma feat. Kazik – "Prawie tak jak blues"
 11. Nastroje – "Hipnotyzujesz mnie"
 12. Holloee Poloy – "Could Die in Your Arms"

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 3.11.2021
Godzina emisji: 20.05

kc

Czytaj także

Tańka Szafraniec idzie w ślady Kayah

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 09:00
Zafascynowana starymi, analogowymi brzmieniami godzinami wsłuchiwała się w płyty Kayah. Tańka Szafraniec właśnie wydała debiutancką płytę i została z tej okazji zaproszona do audycji przez Tomasza Żądę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ultrasonic i Ruby Run, czyli sporo nowej polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 21:00
W skład Ultrasonic wchodzą: Kamila Sibik oraz Janusz Majcherek. Zespół powstał w 2018 roku. Oprócz koncertów w Polsce mają za sobą kilka występów w Gruzji, m.in. na festiwalu w Udabno w 2019 roku. Muzyka, którą tworzą to mieszanka elektropopu, synthwave'u, przestrzennej muzyki elektronicznej oraz klimatów alternatywnych.
rozwiń zwiń