Mamy czas? A może czas ma nas?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:37
W audycji "Przyciasny beret", w której staramy się wychodzić poza utarte schematy rozumowania, sprawdzaliśmy, jaka jest prawda o czasie.
Audio
  • Marcin Gutowski pyta o istotę czasu (Przyciasny beret/ Trójka)
Jak to jest mieć wolny czas i ile czasu to dużo? W audycji Przyciasny beret odpowiedzi na ten temat były różne
Jak to jest mieć wolny czas i ile czasu to dużo? W audycji "Przyciasny beret" odpowiedzi na ten temat były różne Foto: pixabay.com/Unsplash

Marcin Gutowski postanowił zapytać o czas przypadkowo napotkanych ludzi, ale też fizyka, filozofa i antropologa. W odpowiedzi usłyszał m.in., że "w żuciu naczelnych bardzo ważny jest budżet czasowy", "czas poza Ziemią płynie inaczej" i że "trzeba się troszeczkę obijać, potrzebny jest czas wolny, żeby narodziła się jakaś wielka idea".

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której sprawdzamy też, jak wyglądał pierwszy kalendarz i kiedy człowiek zaobserwował przemijanie czasu. Marcin Gutowski postanowił dowiedzieć się ponadto, czy Wojciech Mann ma czas.

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Data emisji: 3.1.2015
Godzina emisji: 11.05

ei/mm

Czytaj także

Czy światem faktycznie rządzi pieniądz?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 17:00
Tym razem w "Znakach zapytania" sprawdzamy, czy naszym światem rządzi pieniądz. - Nami rządzi to, na co się zgodzimy - uważa prof. Jacek Hołówka, etyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Mann: krzyczą, że mruczę w podłogę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 11:15
- Realizatorzy na mnie krzyczą, że mruczę w podłogę - mówił przed laty Wojciech Mann. W ramach cyklu "Głosy Polskiego Radia" dziennikarz opowiada o tym, jak zaczęła się i rozwijała jego radiowa kariera.
rozwiń zwiń