X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudna sztuka rozmawiania. Jak ją opanować?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 13:28
W audycji "Przyciasny beret" pytamy, czym różni się mówienie od rozmawiania. Dlaczego w naszym świecie tak wiele jest słów, a tak mało rozmowy?
Audio
  • Czym się różni mówienie od rozmawiania? (Przyciasny beret)
Jak powinniśmy ze sobą rozmawiać, by rozmawiać naprawdę? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak powinniśmy ze sobą rozmawiać, by rozmawiać naprawdę? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

- Jest wiele osób, które ze sobą mówią. Niby rozmawiają, a jednak mówią. Tymczasem rozmowa jest mówieniem i słuchaniem. Jesteśmy tak stworzeni, że mamy dwoje uszu i jedne usta, dlatego lepiej jest dwa razy więcej słuchać niż mówić - podpowiada mediator Robert Boch.

Z audycji prowadzonej przez Marcina Gutowskiego dowiadujemy się, jakie są warunki zaistnienia prawdziwej rozmowy i dlaczego politycy, zamiast rozmawiać, "spychają się z kładki". Poznajemy też odpowiedzi na pytania, dlaczego w rozmowie potrzebne są przystanki i co wspólnego z dobrą komunikacją mają… szkolne ławki.

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Goście: prof. Jerzy Bralczyk (językoznawca), prof. Tadeusz Gadacz (filozof), Robert Boch (mediator), dr Agnieszka Budzyńska-Daca (Instytut Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego), dr Jacek Wasilewski (medioznawca), Marcin Zych (Ogród Botaniczny, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego), Iwona Majewska-Opiełka (psycholog), dr Wiesław Więckowski (Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego), Dorota Katende (mieszkanka Zanzibaru)      
Data emisji:
10.01.2015
Godzina emisji: 11.05

iwo/kd

Czytaj także

Mamy czas? A może czas ma nas?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:37
W audycji "Przyciasny beret", w której staramy się wychodzić poza utarte schematy rozumowania, sprawdzaliśmy, jaka jest prawda o czasie.
rozwiń zwiń