X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Wojciszke tłumaczy, czym jest prawdziwa miłość

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 13:33
- Miłość niejedno ma imię, bo kochamy na różne sposoby. Co więcej, ta sama para kocha się na różne sposoby w zależności od momentu trwania ich związku - tłumaczył w Trójce psycholog badający relacje międzyludzkie.
Audio
  • Goście Marcina Gutowskiego analizują miłość (Przyciasny beret/ Trójka)
Okazuje się, że miłość to bardzo poważny temat dla naukowców
Okazuje się, że miłość to bardzo poważny temat dla naukowców Foto: Glow Images/East News

Aby lepiej zrozumieć miłość, naukowcy rozłożyli ją na dwa podstawowe składniki: namiętność i intymność. Psychologowie współcześni dodali do tego jeszcze zaangażowanie. - Każdy z tych trzech składników inaczej zmienia się w czasie. I zmienia się niezależnie od pozostałych dwóch - tłumaczył Bogdan Wojciszke.

Najbardziej nietrwałym elementem miłości okazuje się być namiętność. Ile lat zwykle trwa? Co się dzieje, kiedy się skończy? Czy można uczyć się miłości i czy istnieje naukowa recepta dobrego związku? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której swoimi definicjami uczuć i przeżywaniem miłości dzielą się także słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Gość: prof. Bogdan Wojciszke (psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS), Marcin Zych (Ogród Botaniczny Wydział Biologii UW), Nikodem Pikor (Polak mieszkający na Hawajach)
Data emisji:
21.02.2016
Godzina emisji: 11.05

ei/pg

Czytaj także

Wstyd - szczególnie bolesna emocja

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 19:24
- To jedna z najtrudniejszych do zniesienia emocji. Ta przykrość związana ze wstydem to efekt działania tej samej części mózgu, która uczestniczy w bólu fizycznym - mówi dr Tomasz Czub z UAM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co komu zabawa, czyli o korzyściach płynących z uciech

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 18:00
- Kiedy człowiek się bawi, to przez jego mózg przepływają hormony szczęścia, miłości, akceptacji i zadowolenia z siebie - zapewnia Marta Miłoń z Instytutu Nowoczesnej Edukacji.
rozwiń zwiń