Jak dziś smakuje nam chrześcijaństwo?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak dziś smakuje nam chrześcijaństwo?
"Gdzie chrzest, tam nadzieja" - pod takim hasłem w Poznaniu odbyło się wielkie spotkanie ewangelizacyjne w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu PolskiFoto: PAP/Marek Zakrzewski

Czy w wymiarze społecznym chrześcijaństwo znaczy dzisiaj tyle, co 1050 lat temu? Jak ważne jest w Europie? O tym dyskutowali, tuż po zakończeniu uroczystych obchodów rocznicy chrztu Polski, goście audycji "Przyciasny beret".

Posłuchaj

Goście Trójki dyskutują o współczesnej roli chrześcijaństwa (Przyciasny beret/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Ja mam poczucie, że chrześcijaństwo po pierwsze stało się zdecydowaną mniejszością w Europie. A po drugie przeżywa okres weryfikacji. I stopniowo wypierane jest z wielu sfer, także z życia publicznego - mówił w Trójce politolog prof. Jan Grosfeld.

Gość Trójki podkreślał przy tym, że kiedy "dzieją się pewne niekorzystne z puntu widzenia chrześcijaństwa zmiany, to jednocześnie pojawiają się znaki odrodzenia". Nie są one masowe, ale jego zdaniem zdecydowanie są. Więcej na ten temat usłyszeć można w dołączonym dźwięku.

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Gość:
prof. Jan Grosfeld (politolog z Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), kardynał Kazimierz Nycz (metropolita warszawski), o. Maciej Zięba (dominikanin), Dominika Kozłowska (redaktor naczelna miesięcznika "Znak"), Tomasz Rowiński (kwartalnik "Christianitas"), Tomasz Brzeziński (właściciel agencji PR), Mikołaj Foks (specjalista ds. PR), Michał Kreczmański (ekspert ds. komunikacji), Magdalena Wolińska-Riedi (Polka mieszkająca w Watykanie), Marcin Zych (Ogród Botaniczny Wydział Biologii UW)
Data emisji: 17.04.2016
Godzina emisji: 11.05

ei/mp

Polecane