X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karaiby - raj na ziemi mimo wszystko

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 10:49
Chociaż to rejon świata dotknięty tragicznym trzęsieniem ziemi, podróżnik i filmowiec Krzysztof Szybiński zdecydowanie poleca Karaiby. A szczególnie Haiti, którego mieszkańcy są jedyni w swoim rodzaju.
Audio
  • Karaiby i nie tylko. Ludzie podróżujący z pasją podpowiadają, dokąd warto pojechać (Trójka na poważnie)
Wyspy karaibskie urzekają widokami, ale - jak przekonują goście Trójki - jest tam o wiele więcej niesamowitych rzeczy
Wyspy karaibskie urzekają widokami, ale - jak przekonują goście Trójki - jest tam o wiele więcej niesamowitych rzeczy Foto: Depositphotos

Trzęsienie ziemi na Haiti w 2010 roku (7 stopni w skali Richtera) miało swoje epicentrum w odległości ok. 25 km od stolicy - Port-au-Prince. Wstrząsy odczuwalne były także w Dominikanie (zajmującej wschodnią część wyspy Haiti), na Kubie, Jamajce, Bahamach oraz na Turks i Caicos. - Po trzęsieniu wybuchły epidemie i nie wiedziałem, czego się spodziewać, jadąc tam 4 lata po wydarzeniach. Wróciłem jednak zachwycony Haiti. Widziałem dotąd około 100 krajów, ale to jest pierwszy, w którym zetknąłem się z tym, że ludzie nie zwracają uwagi na obcych. Byłem tam z żoną, a w całej okolicy była w sumie czwórka białych. I kiedy szliśmy przez bazar, nikt nie zwracał na nas uwagi. Do tego brak żebraniny, nachalnego wtykania rzeczy do sprzedaży, a w twarzach tamtejszych ludzi widać godność. I oni mówią, co myślą - opowiadał  Krzysztof Szybiński.

Także pisarka i publicystka Elżbieta Królikowska-Avis poleca odwiedzić Karaiby. - Znam 9 wysepek karaibskich, głównie Małe Antyle. Bardzo mnie one zawsze intrygowały ze względu na rozmaite tło kulturowe. Kiedy przemierzałam statkiem Małe Antyle, od Trynidadu i Tobago aż do Martyniki i Gwadelupy, każde miejsce było fascynujące ze względu na przeplatające się kultury postkolonialne. Bo na przykład na Saint Martin wysiadamy i widzimy napisy holenderskie, a kiedy pojedziemy w głąb wyspy, trafiamy na część francuską - opowiadała.

W zdecydowanie mniej poważnym wydaniu "Trójki na poważnie" odwiedziliśmy wiele ciekawych zakątków świata, a nasi goście opowiadali o przygodach, które ich tam spotkały.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie

Prowadził: Wojciech Reszczyński

Goście: Elżbieta Królikowska-Avis (pisarka, publicystka, tłumaczka), Krzysztof Szybiński (podróżnik, filmowiec, wychowawca pracujący m.in. z młodzieżą niepełnosprawną)

Data emisji: 31.12.2014

Godzina emisji: 0.07

(ei,iwo)