Cywilizacja chrześcijańska w Europie jest zagrożona?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 07:00
Konflikt kulturowy i cywilizacyjny, jaki obserwujemy w Europie, pogłębia olbrzymia fala uchodźców islamskich podążających do bogatych krajów UE. Polska także będzie zmuszona zmierzyć się z tym problemem.
Audio
  • Goście Wojciecha Reszczyńskiego o kryzysie migracyjnym w Europie (Trójka na poważnie)
Scena ze szpitala w syryjskim mieście Douma. Na zdjęciu: ranni rebelianci po ataku sił rządowych
Scena ze szpitala w syryjskim mieście Douma. Na zdjęciu: ranni rebelianci po ataku sił rządowychFoto: EPA/MOHAMMED BADRA

W "Trójce na poważnie" gościmy Barbarę Stanisławczyk - autorkę książki "Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce" oraz Miriam Shaded - prezes Fundacji Estera, która pomaga osiedlać się w Polsce syryjskiej mniejszości chrześcijańskiej.

Obie panie łączy troska o los cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej w Europie.

Czy polska pomoc ludziom ze Wschodu, ludziom tej samej cywilizacji i religii ma szanse na powodzenie? Jak wygląda sytuacja i tło konfliktu w Syrii? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Trójka na poważnie"

Prowadzi: Wojciech Reszczyński

Gość: Barbara Stanisławczyk (autorka książki "Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce"), Miriam Shaded (prezes Fundacji Estera)

Data emisji: 30.09.2015

Godzina emisji: 0.05

mp/fbi

Czytaj także

Uchodźcy w Niemczech. "To wymknęło się spod kontroli"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 14:52
- W samym tylko wrześniu do Niemiec dotarło 230 tys. uchodźców - mówi korespondent Polskiego Radia w Niemczech Wojciech Szymański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Czech ostro o uchodźcach

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 12:11
Choć ani Czechy, ani Słowacja nie są w tym momencie bezpośrednio dotknięte masowym napływem uchodźców, w Pradze wypowiadane są bardzo mocne słowa pod adresem przybyszy do Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wejście do Unii Europejskiej byłoby dla Turcji degradacją"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 08:50
Unia Europejska zawarła porozumienie z Turcją o współpracy w walce z kryzysem migracyjnym. Decyzję ogłoszono na zakończenie szczytu w belgijskiej stolicy. Czy ocieplenie relacji z Ankarą pomoże w zatrzymaniu fali imigrantów?
rozwiń zwiń