X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XVII wiek - czyli trudny i fascynujący czas dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 22:50
- Henryk Sienkiewicz był zafascynowany wiekiem XVII, bo był to bardzo burzliwy okres. W zasadzie co dziesięć lat dochodziło do kataklizmu wojennego - mówi publicysta Jacek Wegner.
Audio
  • Jacek Wegner opowiada o swojej fascynacji XVII wiekiem (Trójka na poważnie)
Izabella Scorupco w filmie Ogniem i mieczem z 1999 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana. W obrazie, będącym adaptacją powieści Henryka Sienkiewicza, poznajemy czasy XVII wieku na Kresach Wschodnich, gdy zbliża się wojna pomiędzy Rzeczpospolitą a Kozakami
Izabella Scorupco w filmie "Ogniem i mieczem" z 1999 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana. W obrazie, będącym adaptacją powieści Henryka Sienkiewicza, poznajemy czasy XVII wieku na Kresach Wschodnich, gdy zbliża się wojna pomiędzy Rzeczpospolitą a KozakamiFoto: materiały prasowe

Wiek XVII także zdaniem Jacka Wegnera jest jednym z najciekawszych w historii Polski. O czasie tym, pełnym wojen i zmagań na arenie międzynarodowej, chętnie pisał również Henryk Sienkiewicz. - Przełom XVI i XVII wieku był okresem bardzo burzliwym i dynamicznym. To właśnie wówczas król Zygmunt III Waza frymarczył, bo inaczej tego nazwać nie można, polską koroną - opowiada gość Trójki.

Kto był "małżonkiem Rzeczypospolitej"? Co wówczas stanowiło o wyjątkowości polskiej szlachty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy na temat tych fascynujących czasów.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie  
Prowadzi: Wojciech Reszczyński  
Gość: Jacek Wegner (pisarz, publicysta, dziennikarz, autor książki "Kryptonim ‘Reporter’. Wspomnienia figuranta"), Jacek Kowalski (bard sarmacji, tłumacz, poeta, pieśniarz)
Data emisji: 19.09.2016  
Godzina emisji: 0.05

sm/ei

Czytaj także

Polak, Węgier, dwa bratanki? Rozmowa przy okazji ważnej rocznicy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 07:00
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy inspirowanej uchwałą Senatu, który rok 2016 ogłosił "Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masoneria kiedyś i dziś. Pytania i odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 10:00
- Dziś masoni nie muszą ukrywać swojej doktryny i często mówią o niej coraz bardziej wprost. Ukrywają natomiast przynależność, bo to pozwala im na większą skuteczność - mówi historyk dr Stanisław Krajski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna historia ofiar represji komunistycznych

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 12:15
- Przez więzienia i obozy pracy w komunistycznej Polsce przeszło około 1,5 mln ludzi. Wciąż niewiele wiemy o ich tragicznym losie, stąd nasze spotkanie - rozpoczął swoją audycję Wojciech Reszczyński.
rozwiń zwiń