X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NSZ w walce z dwoma okupantami

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 09:51
- Bardzo dużo wiemy o Armii Krajowej, ale Narodowe Siły Zbrojne też były formacją wojskową bardzo silną, zorganizowaną i wyróżniającą się w sposób charakterystyczny i ciekawy - rozpoczął swoją audycję Wojciech Reszczyński.
Audio
  • NSZ w walce z dwoma okupantami (Trójka na poważnie/ Trójka)
Narodowe Siły Zbrojne były konspiracyjną organizacją wojskową obozu narodowego, działającą w latach 1942-1947
Narodowe Siły Zbrojne były konspiracyjną organizacją wojskową obozu narodowego, działającą w latach 1942-1947Foto: Lowdown/CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41863598

Historyk Michał Gruszczyński przypomniał, że klęska we wrześniu 1939 r. była w Polsce ogromnym szokiem. - Ale jednocześnie w tym samym czasie młodzież urodzona już w wolnej Polsce błyskawicznie się organizowała. Powstały dziesiątki, żeby nie powiedzieć setki organizacji, które później łączyły się w większe - opowiadał gość Trójki.

<<<II wojna światowa - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W jakich okolicznościach powstawały Narodowe Siły Zbrojne? Czym wyróżniała się ta formacja? Na czym polegała walka NSZ z dwoma okupantami? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której o roli Narodowych Sił Zbrojnych opowiadało trzech ekspertów.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie  
Prowadzi: Wojciech Reszczyński  
Gość: Jacek Karczewski (dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce), Sebastian Bojemski (historyk), Michał Gruszczyński (historyk)
Data emisji: 7.11.2016  
Godzina emisji: 0.05

ei/fbi

Czytaj także

Trudna historia ofiar represji komunistycznych

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 12:15
- Przez więzienia i obozy pracy w komunistycznej Polsce przeszło około 1,5 mln ludzi. Wciąż niewiele wiemy o ich tragicznym losie, stąd nasze spotkanie - rozpoczął swoją audycję Wojciech Reszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym współcześnie jest honor?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 13:51
W "Trójce na poważnie" dyskutowaliśmy o tym, czym jest honor i co to słowo dziś oznacza. Czy trzeba współcześnie walczyć o honor?
rozwiń zwiń