X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SDP wobec rezolucji niemieckich dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 14:00
W ostatnich dniach Niemiecki Związek Dziennikarzy (DJV) ogłosił swoją rezolucję na temat sytuacji mediów w Polsce. Ich opinia jest krytyczna i sugeruje, że wolność dziennikarzy w naszym kraju jest konsekwentnie ograniczana. Uchwałę DJV skrytykowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, nazywając je przekłamywaniem faktycznej sytuacji.
Audio
  • SDP wobec rezolucji niemieckich dziennikarzy (Trójka na poważnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rad K/Shutterstock.com

– Obraz uchwały zjazdu niemieckich dziennikarzy o sytuacji mediów w Polsce to ważny dokument. Niestety, jest to obraz nieprawdziwy; fałszujący to, co się dzieje w polskich mediach – mówi Zbigniew Rytel, członek zarządu głównego SDP. Dziennikarze ze Stowarzyszenia bardzo krytycznie odnoszą się do opinii niemieckich kolegów i wytykają im, że jest ona niezwykle nieobiektywna i tendencyjna. – Sam zostałem poproszony o wywiad dla Deutsche Welle. Odniosłem się w nim do rezolucji DJV i opowiedziałem jaka jest faktyczna sytuacja mediów w Polsce. Niestety, wywiad ten nie został opublikowany, stworzono jedynie jego opracowanie, z którego wynika tylko tyle, że Krzysztof Skowroński nie zgadza się z rezolucją DJV. Można powiedzieć, że to mocna manipulacja – opowiada Krzysztof Skowroński, prezes SDP.

Zasadne wydaje się pytanie: skąd Niemcy czerpią informacje na temat polskich mediów? – Dlaczego dziennikarz, szef związku zawodowego, który ma dostęp do wielu źródeł, korzysta tylko z jednego, takiego, które uzasadni jego tezę? – pyta Zbigniew Rytel. – Przez 27 ostatnich lat głos z Polski szedł na świat z ledwie kilku redakcji. Z nich wiedzę czerpią niemieckie gazety, a z tych czerpie ją Frank Überall, prezes DJV. Źródła te mówią, że w Polsce tworzą się rządy totalitarne, że dziennikarze są szykanowani, a Niemcy im wierzą. Trzeba pokazać, że ten głos jest skażony i nieprawdziwy – odpowiada Krzysztof Skowroński.

Czy da się poprawić opinię o polskich mediach za naszą zachodnią granicą? Czy swoboda dziennikarzy w Polsce faktycznie jest konsekwentnie ograniczana? Zapraszamy do słuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie   
Prowadzi: Wojciech Reszczyński   
Goście: dr Jolanta Hajdasz (dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), Krzysztof Skowroński (prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), Zbigniew Rytel (członek zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich)
Data emisji: 20.11.2017
Godzina emisji: 0.04

ml/gs

Czytaj także

Dziesięciolecie olsztyńskiej "Debaty"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 10:00
W tym wydaniu "Trójki na poważnie" Wojciech Reszczyński odwiedził swoje rodzinne miasto – Olsztyn. Jego gośćmi byli ks. Jan Rosłan, Bogdan Bachmura i Adam Socha, związani z regionalnym miesięcznikiem "Debata". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krytyczne opinie o Polsce i polskich mediach. Skąd się biorą?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 22:00
Opinia o Polsce jest dziś fatalna – przede wszystkim w instytucjach Unii Europejskiej oraz międzynarodowych organizacjach pozarządowych, ale także w zachodnich mediach.
rozwiń zwiń