X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie zagrożenia niesie zachodnia rewolucja kulturowa?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 11:46
Do najodważniejszych dzieł współczesnej kultury naukowej należy praca Marguerite Peeters zatytułowana "Globalizacja zachodniej rewolucji kulturowej". 
Audio
  • Jakie zagrożenia niesie zachodnia rewolucja kulturowa? (Trójka na poważnie)
Marguerite Peeters
Marguerite PeetersFoto: materiały promocyjne

Okładka książki "Globalizacja zachodniej rewolucji kulturowej" Okładka książki "Globalizacja zachodniej rewolucji kulturowej"

Autorka, Amerykanka pochodzenia belgijskiego, jest dyrektorem Instytutu Dynamiki Dialogu Międzykulturowego z siedzibą w Brukseli. Prowadzi seminaria i wykłady między innymi na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. Marguerite Peeters ma w Polsce swoich aktywnych, zaangażowanych zwolenników. Aldona Ciborowska i Anna Wiszniowska, które należą do tej grupy, odwiedziły studio Trójki.

– W tej globalizacji słowa i język często są wydmuszkami. Jest tak, że wolność wyboru to fałszywy szyld rewolucji. Przede wszystkim: wolność zobowiązuje. Zawsze z prawami łączą się obowiązki. Nasze prawo kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo drugiej osoby – podkreśliła dr Anna Wiszniowska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy m.in. o genezie rewolucji kulturowej, podstawowych pojęciach z tego zakresu i zagrożeniach, jakie niesie globalizacja.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie   
Prowadzi: Wojciech Reszczyński   
Goście: dr Aldona Ciborowska (doktor nauk prawnych), dr Anna Wiszniowska (stomatolog)
Data emisji: 15.01.2018  
Godzina emisji: 0.05

wr/kw