X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy konieczne są zmiany w środowisku sędziowskim?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 10:00
W tym wydaniu "Trójki na poważnie", i tylko na poważnie, rozmawialiśmy z prawnikiem, sędzią, mecenasem Adamem Tomczyńskim.
Audio
  • O zmianach w wymiarze sprawiedliwości (Trójka Na Poważnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Adamowicz/Shutterstock.com

Jako jeden z nielicznych polskich prawników konsekwentnie opowiada się za zmianami w szeroko rozumianym wymiarze sprawiedliwości. Jego publiczne, najczęściej krótkie, lakoniczne i sensowne wypowiedzi w mediach warte są rozwinięcia, wyjaśnienia i sprecyzowania. O jak głęboką reformę nam chodzi? Nam, czyli komu i czy w tym samym stopniu i zakresie prawniczym grupom zawodowym co społeczeństwu?

– Środowisko sądownicze nie jest wcale tak bardzo jednolite i skonsolidowane. Istnieją w końcu pierwsza i druga instancja, które odnoszą się przecież krytycznie wobec siebie. Sędziowie są trochę przyzwyczajeni do krytyki ze strony wyższej instancji, ale już nie do krytyki z zewnątrz. To następstwo tego co działo się w PRL, gdzie wyroki nie podlegały żadnej krytyce, co było bardzo wygodne zarówno dla środowiska prawniczego, jak i dla władzy. Po 89' roku poczyniliśmy pewne zmiany, ale wciąż jest wielu sędziów z tamtego systemu, którzy wciąż mają nawyki z tamtych lat – mówi mec. Adam Tomczyński.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie   
Prowadzi: Wojciech Reszczyński   
Goście: mec. Adam Tomczyński (prawnik, sędzia)
Data emisji: 29.03.2018
Godzina emisji: 23.07

ml

Czytaj także

Czy powinno się kontrolować wybory?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 11:30
W tym wydaniu "Trójki na poważnie" goścmi programu byli senator Piotr Andrzejewski i Marcin Dybowski z Ruchu Kontroli Wyborów – Ruchu Kontroli Władzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesięciolecie olsztyńskiej "Debaty"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 10:00
W tym wydaniu "Trójki na poważnie" Wojciech Reszczyński odwiedził swoje rodzinne miasto – Olsztyn. Jego gośćmi byli ks. Jan Rosłan, Bogdan Bachmura i Adam Socha, związani z regionalnym miesięcznikiem "Debata". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

SDP wobec rezolucji niemieckich dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 14:00
W ostatnich dniach Niemiecki Związek Dziennikarzy (DJV) ogłosił swoją rezolucję na temat sytuacji mediów w Polsce. Ich opinia jest krytyczna i sugeruje, że wolność dziennikarzy w naszym kraju jest konsekwentnie ograniczana. Uchwałę DJV skrytykowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, nazywając je przekłamywaniem faktycznej sytuacji.
rozwiń zwiń