X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W służbie Niepodległej

Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to niezwykle inspirująca okazja do pokazania naszego szacunku dla twórców Niepodległej.
Warszawa, 10 lutego 1919. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski i premier Ignacy Jan Paderewski przed Belwederem po pierwszym posiedzeniu Sejmu Ustawodawczego.
Warszawa, 10 lutego 1919. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski i premier Ignacy Jan Paderewski przed Belwederem po pierwszym posiedzeniu Sejmu Ustawodawczego.Foto: pid.gov.pl/
O Audycji
Tytuł Trójka na poważnie - o kluczowych postaciach Polski roku 1918 2018/10/10 22:00
Prowadzący Wojciech Reszczyński 
Opis

Na przykład za sprawą Fundacji Służba Niepodległej można było zobaczyć wystawę "Paderewski w służbie Niepodległej". Jej autorka  Elwira Gilewicz opowiedziała o niej w audycji.

Inny gość – artysta rzeźbiarz Stanisław Brach – stworzył ceramiczną kubistyczną rzeźbę głowy Józefa Piłsudskiego, a zaproszony także do naszego studia Wojciech Grochowalski przypomniał wielki wkład w polską kulturę ucznia Ignacego Paderewskiego – Artura Rubinsteina. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

Goście Elwira Gilewicz (autorka wystawy o Ignacym Paderewskim), Wojciech Grochowalski (twórca festiwali poświęconych Arturowi Rubinsteinowi), Stanisław Brach (rzeźbiarz, autor popiersia Józefa Piłsudskiego), Dawid Helsner (Fundacja Służba Niepodległej)
Playlista
Tagi
Playlista